2 січня 2001 року приятель розповів Леррі Сенгеру про щось таке під назвою «вікі», а вже через 13 днів потому в інтернеті з'явилася «Вікіпедія». Відповідно до визначення тлумачного інтернет-словникa, «wiki — це спільний веб-сайт, зміст якого може редагуватися будь-ким, хто має доступ до нього».
Леррі Сенгер є випускником університету штату Огайо, де потім захистив докторську дисертацію та до 2005 року викладав на факультеті філософії.
До заснування «Вікіпедії» він був редактором іншої інтернет-енциклопедії під назвою Nupedia, яка створювалася експертами. Спочатку Леррі планував, що нова інтернет-енциклопедія стане лише додатком до фахової Nupedia. Спеціалісти, які готували останню, оцінили ідею створення «Вікіпедії» як невдалу та сумнівну. Але проект майже з самого початку став неймовірно популярним. Користувачів інтернету приваблювала думка стати «енциклопедистами». До того ж на той час інтернет-версія найшановнішої у світі енциклопедії «Британіка» стала платною і ті, хто просто розшукував інформацію, почали звертатися до «Вікіпедії». Тим більше що ця міжнародна енциклопедія видається різними мовами, включно з українською.
Та з часом з'ясувалося, що попередження фахівців про недоцільність віддавати в руки аматорів енциклопедичний проект виявилися справедливими. Окремі статті «Вікіпедії» пишуться так званими інтернет-радикалами, які віддають перевагу власним думкам та переконанням над об'єктивною реальністю. Словом, у «Вікіпедії» чимало помилок. Виходячи з цього, американський часопис «Інкваєрер» назвав «Вікіпедію» «диктатурою ідіотів», «перемогою аматорщини над досвідом». Подібні оцінки викладені в інтернет-версії американського тижневика U.S. News & World Report, який з'явиться друком 18 червня. Хоча в цій статті міститься більш близька до правди оцінка: «Вікіпедія» є на диво акуратним документом, якщо врахувати, що його може редагувати кожен бажаючий».
Батько «Вікіпедії» Леррі Сенгер також усвідомив хибність підходу, тому перейшов у новий проект під назвою Citizendium — це буде нова інтернет-енциклопедія, яку готують фахівці. Її сайт відкрився два місяці тому за адресою citizendium.org. Як батько-засновник Сенгер надалі ставиться до «Вікіпедії» з любов'ю: «Це дуже хороший сайт для початку пошуку інформації, але її не можна використовувати при підготовці серйозних робіт».