ХОКЕЙ

05.01.2004

Чемпіонат світу серед молодіжних команд

Навіть програючи на першості світу в Фінляндії більшість матчів із різницею в 10 шайб, наша молодь під керівництвом Сергія Лубніна таки могла залишитися у вищому дивізіоні. Для цього досить було обіграти в останньому поєдинку «турніру аутсайдерів» колег по нещастю австрійців. Не судилося й це — наші спромоглися тільки «зачепитися» за нічию, а одного очка при гіршій різниці шайб було мало...

Група A: Австрія — Росія — 1:3, США — Швеція — 4:3, Росія — США — 1:4, Швеція — Словаччина — 0:1, Словаччина — Австрія — 6:0.

Підсумкове становище в групі А: США — 8 очок (шайби — 21:4), Словаччина — 5 (9:7), Росія — 5 (11:10), Швеція — 2 (13:10), Австрія — 0 (1:24).

Група B: Україна — Канада — 0:10 (0:3, 0:6, 0:1), Чехія — Швейцарія — 2:1, Чехія — Канада — 2:5, Фінляндія — Швейцарія — 2:0, Україна — Фінляндія — 1:14 (0:4, 1:4, 0:6; автором єдиної нашої шайби став син тренера збірної Олексій Лубнін, якому допомогли реалізувати чисельну більшість Катрич та Кириченко), Чехія — Канада — 2:5.

Підсумкове становище в групі В: Канада — 8 (25:4), Фінляндія — 6 (19:6), Чехія — 4 (14:9), Швейцарія — 2 (14:11), Україна — 0 (1:43).

1/4 фіналу: Фінляндія — Росія — 4:3, Словаччина — Чехія — 2:4,

Півфінали: Канада—Чехія — 7:1, США — Фінляндія — 2:1.

Матчі за 6—10-те місця: Швейцарія — Австрія — 6:2, Швеція — Україна — 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), Швеція — Швейцарія — 4:3, Австрія — Україна — 2:2 (1:1, 1:0, 0:1; українці у «матчі смерті» відкрили рахунок уже на 4-й хвилині (Ігор Шаманський), потім двічі пропустили від Томаса Ванека, а менш як за 5 хвилин до фінальної сирени Кирило Катрич відновив рівновагу (асистенти — Черненко та Шаманський)).

Підсумкове становище у «втішному» турнірі аутсайдерів: 7. Швеція — 6 (15:3); 8. Швейцарія — 4 (20:6); 9. Австрія — 1 (4:15); 10. Україна — 1 (2:17).

Чемпіонат НХЛ

30 грудня: «Даллас» — «Філадельфія» — 2:2, «Атланта» — «Монреаль» — 1:2, «Тампа-Бей» — «Анахайм» — 0:2 (Руслан Федотенко у «Тампі»: 0+0, «мінус 1», 1 кидок за 09:57), «Сан-Хосе» — «Нешвілл» — 5:2, «Айлендерз» — «Нью-Джерсі» — 3:1, «Коламбус» — «Сент-Луїс» — 2:3, «Калгарі» — «Міннесота» — 2:2, «Колорадо» — «Ванкувер» — 2:3, «Фінікс» — «Рейнджерс» — 2:3 (ОТ), «Кароліна» — «Баффало» — 2:1 (шайба, закинута капітаном «Кароліни» Роном Френсісом у другому періоді цього матчу, принесла йому 1771-ше очко в його 23-му сезоні в НХЛ; таким чином 40-річний центрфорвард наздогнав за цим показником легендарного Марселя Діонна, з яким у даний час він ділить четверту позицію за всю історію Ліги; а ось за кількістю результативних передач (1229) Френсіс поступається тільки Уейну Гретцьки (1963)), «Вашингтон» — «Бостон» — 1:3, «Піттсбург» — «Чикаго» — 1:0, «Флорида» — «Торонто» — 4:4 (Олексій Понікаровський продовжує набирати очки — після цього матчу їх у нього за сезон уже 7 (1+6); у цьому поєдинку в Маямі Поні знову став автором двох результативних передач: спочатку казах Микола Антропов у другому періоді за асистування українця й таф-гая «Торонто» Тая Домі зробив рахунок 2:2, а за 2 хв. 17 сек. до завершення третього періоду Олексій разом з Антроповим допомогли встановити остаточний рахунок Оуену Нолану; статистика нашого лівого крайнього — 0+2, «плюс 1», 4 кидки, 2 хв. штрафу за 12:10).

31 грудня: «Лос-Анджелес» — «Рейнджерс» — 2:3 (ОТ), «Бостон» — «Оттава» — 0:3, «Сент-Луїс» — «Філадельфія» — 2:7, «Едмонтон» — «Міннесота» — 2:2.

1 січня: «Піттсбург» — «Айлендерз» — 1:6, «Тампа-Бей» — «Флорида» — 2:2 (Федотенко: 0+0, 0, 3 кидки за 18:35; капітан «Лайтнінг», український американець Дейв Андрійчук, який став у цьому матчі автором результативного пасу, вийшов на сьомий рядок у НХЛ за кількістю зіграних поєдинків — тепер їх у кар'єрі Андрійчука 1549), «Баффало» — «Вашингтон» — 7:1, «Детройт» — «Атланта» — 6:5 (ОТ), «Коламбус» — «Сан-Хосе» — 0:1, «Кароліна» — «Анахайм» — 1:3, «Калгарі» — «Колорадо» — 1:2, «Чикаго» — «Ванкувер» — 3:4 (OT), «Даллас» — «Монреаль» — 1:1, «Фінікс» — «Лос-Анджелес» — 4:0.

2 січня: «Нешвілл» — «Піттсбург» — 3:2, «Вашингтон» — «Нью-Джерсі» — 2:2, «Бостон» — «Торонто» — 3:2 (Понікаровський: 0+0, 0, 2 кидки за 12:50), «Оттава» — «Айлендерз» — 1:0, «Сент-Луїс» — «Рейнджерс» — 5:4.

3 січня: «Тампа-Бей» — «Коламбус» — 0:2 («Блискавка» продовжує смугу невдач, і Федотенко разом із командою: 0+0, «мінус 1», 4 кидки за 16:50), «Флорида» — «Філадельфія» — 1:2, «Кароліна» — «Детройт» — 1:4, «Баффало» — «Анахайм» — 5:2, «Міннесота» — «Едмонтон» — 1:2, «Даллас» — «Фінікс» — 0:6, «Чикаго» — «Сан-Хосе» — 2:1, «Ванкувер» — «Колорадо» — 2:4.

4 січня: «Детройт» — «Анахайм» — 3:1, «Бостон» — «Айлендерз» — 3:3, «Піттсбург» — «Рейнджерс» — 1:4, «Оттава» — «Вашингтон» — 5:2, «Тампа-Бей» — «Філадельфія» — 6:1 (нарешті «Блискавка» вдарила: пропустивши першу шайбу на 8-й хвилині, господарі надалі залишили ворота Миколи Хабібуліна недоторканними (18 «сейвів»), а самі аж шість разів пробили Роберта Еша та Джеффа Хеккета, що його змінив, причому три перші шайби «тампи» закинув швед Фредрік Модін; не мовчав і наш Федотенко, який закинув у ворота свого колишнього клубу — до того ж, лідера регулярного чемпіонату — останню шайбу в матчі, а в другому періоді разом із Бойлом ще й асистував Венсану Лекавальє; статистика Руслана: 1+1, «плюс 2», 4 кидки за 12:56), «Сент-Луїс» — «Сан-Хосе» — 1:3, «Нешвілл» — «Нью-Джерсі» — 3:2, «Торонто» — «Баффало» — 3:3 (Понікаровський: 0+0, «мінус 1», 0 кидків за 17:47), «Монреаль» — «Атланта» — 5:1, «Флорида» — «Коламбус» — 1:0, «Калгарі» — «Ванкувер» — 1:3, «Лос-Анджелес» — «Даллас» — 2:2.