Справжня трагедія сталася у перший день нового року на Черкащині: двоє підлітків, 11та 12 років, провалилися під лід на річці Вільшанка у селі Лозівок. На допомогу потопаючим кинулися дорослі. Одного з хлопчиків (мешканця Москви) вдалося врятувати. Його молодший товариш з Черкас, а також ті, хто прийшов йому на допомогу, загинули. Серед шести загиблих — 43-річний батько та 35-річна мати врятованого хлопця, теж москвичі, решта четверо потонулих — черкащани. На вечір з води було піднято тіла п'яти загиблих. І лише наступного дня було знайдено тіло ще однієї загиблої жінки. Річка у тому місці, де сталася трагедія, сягає 6 метрів, та й крига, на яку пішли хлопчаки, була надто слабкою. За фактом пригоди ведеться слідство. Тим часом Міністерство надзвичайних ситуацій звернулося до всіх громадян з офіційним закликом дотримуватися правил поведінки на кризі. Тепер це офіційне звернення будуть транслювати через радіовузли на автобусних і залізничних вокзалах, ринках. Листівки із застереженням висітимуть у громадському транспорті, на поштах, житлових будинках, гуртожитках. Організовано спільне з журналістами, правоохоронними органами проведення рейдових перевірок водойм, місць вилову риби: так, рятувальники пояснюватимуть рибалкам, на що вони наражають себе, виходячи на кригу.
Після трагедії у Лозівках фахівці Головного управління МінНС України у Київській області вирішили провести рейд по водоймах області. У затоці Десни, в районі Київської ГЕС, оперативна група помітила 500 (!) рибалок. На той час вода піднялася, і біля берега утворилися промоїни з крижаної води, відстань між берегом і кригою уже сягнула двох метрів, та й суттєво потеплішало. Як повідомили у прес-центрі Головного управління, довелося викликати пожежно-рятувальні автомобілі, мостити «переправу» з дощок та закликати рибалок по гучномовцю покинути місце небезпечної риболовлі...
СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО
Рятувальники нагадують, що крига не міцна біля стоку води, поблизу кущів та очерету і там, де б'ють джерела. Для одного пішохода безпечним вважається прозорий лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів. Масова пішохідна переправа може бути влаштована за товщини льоду не менше 15 сантиметрів. У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Катайтеся на ковзанах лише у добре перевірених та обладнаних для цього місцях. Якщо лід почав тріщати — негайно повертайтеся, не біжіть, а відходьте без поспіху, не відриваючи підошов від поверхні (немов на лижах). Особливо суворого дотримання правил поведінки на льоду вимагає підлідна ловля риби: не пробивайте поруч багато лунок; не збирайтеся великими групами на одному місці; не рибальте поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; завжди майте під рукою міцну мотузку до 20 метрів завдовжки, дошку чи велику гілку, ніж або хоча б два великі цвяхи (не менше 150 мм) — перелічене може допомогти вам або іншому потерпілому вибратися на лід. МінНС звертається до всіх громадян України: пам'ятайте, вирушати на водойми поодинці небезпечно. Батьки не повинні відпускати своїх дітей гуляти по поверхні замерзлих водойм.