За радянських часів шкільна форма була малоестетична, груба та «кусюча». Учні, особливо старших класів, боролися з нею по-своєму: дівчата вкорочували спідниці, відмовлялися одягати чорні фартушки на свої коричневі плаття, а хлопці замазували коліна та лікті, пропалювали піонерські галстуки, відривали гудзики... А пам'ятаєте ці малоестетичні комплекти комірців та манжетів, які слід було пришивати до шкільного плаття?
Сьогодні шкільна форма більш зручна та менш тоталітарна. Дівчата, крім вовняного плаття, можуть носити також спідницю із жакетом або сарафан, міняти блузки або светрики. Хлопці ж досі носять традиційні брюки, піджак та сорочку.
Вартість шкільної форми зазвичай коливається від 150—200 гривень за звичайний комплект до 200—300 у.о. за ексклюзивні костюми. На ринках і шкільних базарах України цього року з'явиться якісніша за звичайну та дешевша за ексклюзивну шкільна форма від фабрики «Юність». Зимові костюми шитимуть з велюру або вельвету, а літні — з льону або бавовни. Точна ціна на одяг з нової колекції поки не називається, однак, як запевнили «УМ», вона не буде набагато дорожчою за так звану масову шкільну форму.
Рекламувати нову форму пропонували Тіні Кароль, але після її відмови спинилися на кандидатурі солістки відомої української групи «Стереоліза» Каті Шалаєвої. «Ця група дуже популярна серед тінейджерів, тому ми переконані, що образ Каті якнайкраще підійде для нової колекції шкільної форми, — розповідає піар-менеджер «Юності» Ірина Бондарчук. — Сценічний імідж Каті часом буває агресивний, але я знаю її у звичайному житті. Вона мила, скромна дівчина. Зараз ми працюємо над концепцією фотосесії. Можливо, використаємо її агресивний імідж для старшокласників і зробимо якісь провокаційні фото».
Катя також брала участь у розробці моделі сарафану для цієї торгової марки — сама робила ескізи. За словами пані Ірини, цей сарафан виглядає дуже стильним. Його можна носити і до школи, і повсякдень. Тим паче що тенденції в моді зараз ідуть до того, аби одяг дорослих нагадував іноді шкільну форму.
«Цією фотосесією все не закінчиться. Ми будемо на відкритті нового магазину. Також плануємо провести кілька автограф-сесій у школах і ще кілька цікавих акцій, про які повідомимо згодом», — обіцяє Катя. Тож, можливо, і в Україні спалахне мода на шкільну форму. Чом би й ні?
Олександра КОЗЛОВЕЦЬ.
ДО РЕЧІ
Шкільна форма консервативної Англії наближена до класичного стилю одягу і є обов'язковою для всіх учнів. У кожної школи є свій логотип, тому школярі мають приходити на заняття з «фірмовою» краваткою. Англійські школярі люблять носити форму, а більшість навіть пишається нею.
В Японії школярки красуються у матросках, назва яких японською звучить як «сейлор-фуку». Ця форма для них — еталон підліткової моди, і навіть поза шкільними стінами японки часто носять одяг, що нагадує їм звичну шкільну форму.