Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ, нарешті отримало нове приміщення та адресу. Дев'ять місяців тому невідомі зловмисники спалили єдиний в області громадський центр для ВІЛ-позитивних людей. Цей злочин так і залишився нерозкритим, хоча кримінальна справа існує. Нове приміщення для ВІЛ-позитивних місцева влада шукала 9 місяців, але нічого не вийшло навіть попри втручання з боку ООН. Прихисток для ВІЛ-позитивних надала одна з благодійних організацій міста. Це аж половина приміщення старої аптеки на вулиці Жабинського, 2 у Чернігові. Тут три кімнати, яких має вистачити для роботи громадського центру: вітальня, де працюватимуть групи психологічної підтримки; дитяча та офіс.
«Тепер ми можемо відновити всі наші соціальні програми, які були призупинені у зв'язку з втратою центру», — каже Анжела Мойсеєнко, директор обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ. Зокрема, сюди повернулися дітки, які відвідували дитячу кімнату. Їх наразі шестеро, у звичайний садочок їх приймають неохоче, бо народилися від ВІЛ-інфікованих батьків. Усього таких дітей в області майже сто. В цілому, послугами центру користуються 150 постійних клієнтів, в основному, це люди, які потребують соціальної та психологічної допомоги.
Для Чернігівщини відновлення такого центру має дуже велике значення, адже область посідає одне з перших місць в Україні за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІД. Так, на 1 січня 2007 року в області було зареєстровано 1200 ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей, а за перший квартал року їхня кількість збільшилася на 48.
Завтра, 20 травня, у Міському парку культури та відпочинку відбудеться акція «Згадай моє ім'я». Саме в останню неділю травня ВІЛ-позитивні всього світу проводять День пам'яті померлих від СНІДу. У цей день у Чернігові публічно згадуватимуть імена тих, хто пішов із життя через ВІЛ. Вперше це буде не просто суха статистика, а імена людей, яких уже не повернеш...