Попередня стадія чемпіонату світу зазвичай особливого інтересу серед фахівців не викликає, оскільки передбачити підсумок більшості матчів не складно. Команди, які боротимуться за призові місця, у двох групових турнірах награють зв'язки і чекають на поповнення з НХЛ. Збірні другого ешелону намагаються досягти успіху на своєму рівні — пробитися до чвертьфіналу. Інші ж, серед яких, на жаль, і Україна, б'ються за те, щоб залишитися в елітному дивізіоні.
Перші «битви гігантів» у Москві й Митіщах глядачі побачили лише в третьому турі попереднього етапу. У столиці феєричний матч із приємним для господарів підсумком (5:4) видали росіяни й фіни. Ціни на квитки на цю зустріч у спекулянтів доходили до 300 доларів! У Підмосков'ї не менш захоплююче дійство з тим самим рахунком продемонстрували канадці й словаки, а успіх був на боці північноамериканців. Постояли за честь Європи чехи, які наприкінці гри з командою США схилили шальки терезів на свою користь.
Наразі потужніше за інших виглядає збірна Канади з головним тренером Енді Мюрреєм на чолі. Саме він приводив «кленових» до золотих медалей ЧС у 1997-му і 2003 роках. Елегантно й зіграно діють чинні чемпіони світу та переможці Олімпійських ігор — шведи. На перший етап вони заявили лише 17 (!) гравців, із них тільки одного — з-за океану, але до серії «плей-оф» команда «Тре крунур» ще посилиться. Збірна Росії також числиться серед претендентів на тріумф, проте навіть місцеві фахівці відзначають не надто впевнені дії у захисті й відсутність воротаря екстра-класу. До речі, голкіпери на чемпіонаті взагалі не вражають — раз по раз отримують шайби поміж щитків, а канадець Ролосон примудрився пропустити каучуковий диск від німців узагалі з центра поля.
Про «бундестім» варто сказати окремо. Ледь повернувшись до вищої ліги, омолоджена команда Уве Круппа на першому етапі дала бій канадцям, а місце в еліті «застовпила» після вольової перемоги над норвежцями. А вже в першому матчі кваліфікаційного раунду збірна Німеччини створила позавчора справжню сенсацію, обігравши чехів. Героєм цього поєдинку став 25-річний голкіпер Дмитро Кочнєв, уродженець Казахстану, який відбив 21 кидок по своїх воротах. Його ж партнери реалізували більшість за дев'ять секунд до завершення першого періоду, а на передостанній хвилині гри ще раз пробили Романа Чехманека. До речі, одним з арбітрів, які обслуговували цю гру, був українець Андрій Кіча.
Непростим став четвер для скандинавських грандів. Шведи «горіли» данцям 0:2, але, тричі скориставшись вилученнями «червоно-білих», добилися-таки непростої перемоги. Фіни лише на 52-й хвилині зуміли «розкоркувати» ворота збірної Швейцарії, матчі якої у Москві завершуються з найменшою кількістю закинутих шайб. А коли тренер альпійців Ральф Крюгер, намагаючись зачепитися за нічию в основний час, замінив голкіпера на польового гравця, досвідчений Вілле Пелтонен уразив порожні ворота.
ТАБЛО
Кваліфікаційний раунд
Група Е
Фінляндія — Швейцарія — 2:0, Швеція — Данія — 5:2.
Турнірне становище: Швеція — 9 (3 матчі), Росія — 6 (2), Фінляндія — 6 (3), Швейцарія — 3 (3), Італія — 0 (2), Данія — 0 (3).
Група F
США — Словаччина — 4:2,
Чехія — Німеччина — 0:2.
Турнірне становище: Канада — 6 (2), Чехія, США — 6 (3), Словаччина, Німеччина — 3 (3), Білорусь — 0 (2).
ДО РЕЧІ
Учора ввечері збірна України грала перший матч у раунді «за виживання» з командою Латвії. А напередодні тренерський штаб «синьо-жовтих» дозаявив двох хокеїстів — захисника Олега Благого та форварда Олександра Бобкіна, які виступають за київський «Сокіл».
Чехи (у бiлiй формi) не встояли
пiд натиском нiмецького «другого ешелону».