На російському каналі СТС цей фільм іде з невеликим випередженням (за серіями) українського показу. Його генеральнi продюсери — В'ячеслав Муругов та Олександр Роднянський, один із власників українського каналу «1+1».
Знімають серіал у Суворовському училищі міста Твер, яке свого часу закінчив автор ідеї фільму В'ячеслав Муругов.
Подейкують, що керівництво училища, дізнавшись, що їхній заклад обрано місцем зйомок майбутнього «народного серіалу», швиденько зробило в приміщеннях євроремонт, а старенькі шафи, ліжка та тумбочки замінило на новенькі меблі. Телевізійники хотіли працювати у пересічному інтер'єрі, а отримали значно глянцевішу картинку.
Три серії на тиждень — із такою швидкістю пишуть сценарій. Одним зі сценаристів є відомий у минулому кавеенщик Леонід Купрiдо, капітан команди Білоруського держуніверситету. Загалом над сценарієм працює п'ять чоловік, у тому числі й сам Муругов.
Суворовця Лєвакова сценаристи вимушено «заслали» для догляду матері в Москву, адже виконавець його ролі Іван Добронравов захотів зосередитися на навчанні в театральному училищі, тому й припинив роботу в серіалі. Тож для нього вигадали плавний вихід зі зйомок.
Олександрові Головіну, виконавцю ролі суворовця Макарова, вже 18 років. Як і деякі інші головні герої «Кадетів», він на три-чотири роки старший від свого персонажа.
Для позначення жанру фільму його творці вигадали нове слово — «драмеді» (тобто поєднання ліричної історії і комедії).
Багато цікавих деталей про серіал можна дізнатися на сайті www.kadetstvo.ru.
Зокрема, зміст 28-ї серії другого сезону, яку росiйські глядачі побачили ранiше за наших, такий: «Лікар Капустіна виписує Сирникова. Ротмістров пригадує Капустіній колишнє. Наташу виписують із лікарні, Ротмістров привозить її додому. Поліна запрошує Максима на спектакль. Букет китайських троянд — принесе він радість чи тільки сльози й розчарування?»