Одеська єпархія УПЦ МП протягом двох років домагається передачі у свою власність «Храму святого апостола Андрія Первозванного з єдиним майновим комплексом, розташованим за адресою м. Одеса, вул. Канатна, 99», базуючи вимоги на указах Президента про повернення церкві всіх споруд, які належали їй до революції і нині використовуються не за призначенням.
Як вважають працівники Одеського державного аграрного університету (головний корпус якого з 1923 року розташований у будинку колишньої Духовної семінарії), ця будівля не є культовою спорудою і, згідно з чинним законодавством України, не підлягає передачі релігійним організаціям. Семінарську Андріївську церкву з часу створення (1903 рік) використовували винятково для навчання майбутніх священослужителів; на відміну від храмів, вона не мала парафіян, свого капіталу, штату причта, коштів на його утримання (настоятелем був ректор семінарії); тут не було дзвіниці, хрещальні та трапезної.
У 1930—1996 роках у дворі колишньої семінарії були побудовані два гуртожитки (на 400 та 160 мешканців), 3-поверховий корпус обчислювального центру, 9-поверховий навчальний корпус, культурний центр з актовим залом на 600 місць. На сьогодні головний навчальний корпус та всі названі будівлі об'єднані переходами, єдиною мережею тепло- i водопостачання. Тут розташовані п'ять із семи факультетів університету, де готують фахівців для сільського господарства півдня України, ректорат, два музеї, студентська бібліотека на 800 тисяч книг. У цьому університеті навчається 5200 студентів, проте забезпеченість навчальними площами складає всього 10,8 квадратних метрів на студента, що на 25 відсотків менше норми. Передача головного корпусу одеській митрополії МП призведе до ліквідації університету як вищого навчального закладу, вважають співробітники вузу.