Приїхавши у рідну Федорівку, що в Карлівському районі, на вихідні, 16-річна учениця одного з полтавських профтехучилищ суботнього вечора 20 грудня пішла на традиційну сільську дискотеку. Коли ж повернулася звідти вже після півночі, п'ятьох найближчих, найрідніших людей — власне родини — в неї вже не було. Представники трьох поколінь сім'ї Чинахових лежали постріляними та понівеченими сокирою та іншими «підручними» предметами: хто на подвір'ї біля порога, хто — в будинку. Загинули дідусь дівчини Олексій та бабуся Людмила, тато Анатолій, мама Світлана і 13-річний брат Володимир. Кому з нелюдів-відморозків могла «перейти дорогу» звичайна сільська родина водія розквартированого у місті Краснограді сусідньої Харківської області управління бурових робіт і кухарки місцевого господарства, котрі мешкали разом із батьками та сином-семикласником? На це та чимало інших приголомшливих запитань тепер належить дати відповідь слідству.
Поки що чи не єдиною більш-менш вагомою «зачіпкою» для вибудовування версій залишається та, що веде до розташованої на подвір'ї вигубленої сім'ї крамнички. Оскільки фасад цього невеличкого цегляного прихистку виходить просто на заасфальтовану сільську вулицю, його орендували місцеві підприємці. Кажуть, щоденний виторг у тому магазинчику не перевищував кількох десятків гривень. Але для ласих до чужого розбійників інколи достатньо однієї вивіски...
Зловмисники (чи зловмисник), найвірогідніше, у темряві вже почали зламувати замки, як їх почули. Першим на підозрілий шум із хати вийшов 38-річний Анатолій та відразу наразився на постріл буквально впритул. Далі сп'янілі від крові бандити продовжували криваву вакханалію вже в будинку. Спершу під їхню бузувірську «роздачу» потрапили, певно, дідусь і бабуся, котрих «утихомирювали» ще й за допомогою сокири. Набоїв вистачило і для хлопця-семикласника та його неньки, котрі, звісно, також не могли чинити серйозного спротиву.
У кімнатах будинку злочинці наслідили не лише кров'ю та трупами, а й розкиданими речами, одягом своїх жертв. Тож не виключено, що вони щось там таки шукали. Хоча ні новий імпортний телевізор, ні інші більш-менш цінні пожитки їх не зацікавили.
До речі, за два дні до згаданого жахіття у розташованому за вісім кілометрів від Федорівки місті-райцентрі Карлівка було скоєно вбивство місцевого 52-річного підприємця. Кажуть, «почерк» у дечому схожий... Але зараз у Карлівському районі всі згадують й інше «гучне» вбивство, вчинене трохи більше року тому фактично у сусідньому селі Лип'янка. Саме там у жовтні 2002 року в найжорстокіший спосіб позбавили життя одного з найвідоміших полтавських хліборобів, директора місцевого приватного сільгосппідриємства, Героя соціалістичної праці Андрія Фисуна та його хвору дружину. Прикро, але й досі це подвійне вбивство залишається нерозкритим.
Майже містичною декому може видатися й та обставина, що в одній із кімнат будинку загиблої родини з тієї фатальної суботи на столі поруч з окулярами залишився лежати номер «України молодої» за п'ятницю 19 грудня. Саме той, першу сторінку якого відкривав опублікований на чорному «траурному» тлі матеріал під заголовком «Путівка у смерть». Як повідомив власкору «УМ» начальник Центру громадських зв'язків обласної міліції Олег Шульга, наша газета з'явилася там зовсім не випадково. Найвірогідніше, 36-річна Світлана читала її в останні хвилини свого життя. Зачувши шум, відклала «Україну молоду» на стіл, підвелася — і за якусь мить упала, уражена черговим пострілом...