Гроші не пахнуть: за фантастичну суму захисник збірної України «продався» англійському клубу
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Загострення інтриги в національному чемпіонаті чиновники від різних видів спорту полюбляють використовувати як аргумент на підтвердження прогресу вітчизняних клубів. Хоча насправді федерація не може ані фінансово, ані організаційно впливати на процес зміцнення команд. Завдання громадських спортивних структур — загальний розвиток виду спорту, створення рівних умов для всіх учасників національних змагань. Минулих вихідних федерація волейболу України засвідчила, що не спроможна професіонально та адекватно виконувати свої функції: ФВУ чомусь не змогла дотриматися звичного для інших ігрових видів спорту правила, за яким матчі останнього туру починаються одночасно.
Перед останнім туром «регулярного» чемпіонату в жіночій суперлізі аж чотири команди, що посідали місця з третього по шосте, мали однакову кількість очок. Тобто до чільного квартету, який надалі розігруватиме призові місця за туровою системою, могло потрапити лише два клуби. Третє місце прогнозовано мала б посісти «Джинестра», яка два останні матчі проводила проти одного з аутсайдерів із Білої Церкви. Дискусії ж точилися навколо двох питань — чи зіграє в повну силу у Тернополі «Орбіта», яка заздалегідь забезпечила собі друге місце, та чи зможе хтось двічі виграти в очному протистоянні двох претендентів у Сіверськодонецьку.
Лише в неділю стало зрозумілим, що ФВУ залишила всіх «із носом», не виявивши в принциповій ситуації елементарної керуючої ролі. Річ у тім, що «Галичанка» з «Орбітою» свій другий матч призначили на пізніший час, ніж «Сіверськодончанка» та «Керкінітида». Тернополянки в підсумку стали четвертими, навіть поступившись запорізьким волейболісткам, оскільки мають краще співвідношення партій.
У чоловіків команди, що розіграють 1-4-те місця, визначилися заздалегідь, тому лідери в останньому турі боролися лише за зручніші стартові позиції для вирішальної стадії. Схоже, боротьба за чемпіонство між черкаським «Азотом», харківським «Локомотивом» та маріупольською «Азовсталлю» точитиметься запекла. Право на проведення останнього, цілком можливо, вирішального туру черкащанам дісталося завдяки... маріупольцям, які двічі обіграли харків'ян.
Чемпіонат України
Жінки. Суперліга. 14-й тур. «Сіверськодончанка» — «Керкінітида» — 1:3, 3:1; «Галичанка» — «Орбіта-Університет» — 3:1, 2:3; «Круг» — «Іскра-Педуніверситет» — 3:0, 3:0; «Рось-Університет» — «Джинестра» — 0:3, 0:3.
Підсумкове становище після першого етапу: «Круг» — 53, «Орбіта» — 46, «Джинестра» — 44, «Галичанка» — 43 (різниця партій: 57-49), «Сіверськодончанка» — 43 (55-56), «Керкінітида» — 43 (51-56), «Рось» — 33, «Іскра» — 31.
Календар турів за 1-4-те місця (з врахуванням очок, набраних на першому етапі): 22-25.03 — Тернопіль; 29.03-01.04 — Одеса; 11-14.04 — Запоріжжя; 19-22.04 — Черкаси.
Чоловіки. Суперліга. 14-й тур. «Азовсталь» — «Локомотив» (Х) — 3:2, 3:2; «Кримсода» — «Юр. академія» — 3:0, 3:1; «Азот-Спартак» — «Факел» — 3:0, 3:0; «Локомотив» (К) — «Локомотив» (Дн) — 3:0, 3:2.
Підсумкове становище після першого етапу: «Азот» — 50 (74-32), «Локомотив» (Х) — 50 (76-38), «Азовсталь» — 48, «Кримсода» — 42, «Локомотив» (К) — 40, «Локомотив» (Дн) — 39, «Факел» — 34, «Юр. академія» — 33.
Календар турів за 1-4-те місця: 22-25.03 — Красноперекопськ; 29.03-01.04 — Маріуполь; 11-14.04 — Харків; 26-29.04 — Черкаси.
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Нинішній розіграш Відкритого чемпіонату Австралії представниці українського тенісу провели значно скромніше, ніж попередній. >>
Після кардинальної реорганізації Європейським футбольним союзом групового раунду єврокубків так звана осіння частина Ліги чемпіонів та Ліги Європи тепер закінчуватиметься практично на два місяці пізніше. >>
В українському біатлоні вже не один рік успішність сезону оцінюється не лише збереженням квоти та місцями в загальному заліку Кубка світу, а й виступами на головних стартах — Олімпійських іграх та чемпіонатах світу. >>
Випадки зміни вітчизняними спортсменами громадянства періодично траплялися в історії. >>
На відміну від літніх дисциплін, зимові види спорту в переважній своїй більшості в Україні не входять до числа медальних та пріоритетних у розвитку. >>