З музейних скринь

З музейних скринь

Першою виставкою в оновленій експозиції музею стала виставка портретного живопису ХIХ століття «Таїна обличчя». У представлених портретах позаминулого століття найцікавішим і найзагадковішим є те, що автори багатьох робіт — досі невідомі. Адже поряд із знаними майстрами живопису, такими як А. Петцольд, І.-Б. Лампі (старший), І. Рєпнін, представлені роботи художниці-аматорки Глафіри Псьол, учениці Тараса Шевченка часів його мешкання в Яготині, й роботи зовсім невідомих художників. У ХIХ столітті поряд із фаховими художниками працювало багато цехових майстрів, художників-самоуків, які вчилися ремеслу у приватних майстернях.

Світ без гіперкритика

Світ без гіперкритика

Бодріяр був батьком французької школи постструктуралізму, запеклим критиком постмодернізму та «суспільства споживання», який перший увів у культурницький обіг поняття «симулякр» та «гіперреальність». Його знають більше в Сполучених Штатах, ніж у рідній Франції. Хоча філософські роздуми славетного адепта гіперкритики (тотальної надкритичної критики) зробили Жана Бодріяра людиною незручною і не надто бажаною у Сполучених Штатах. Зокрема, після есе про іракську кампанію 1991 року з назвою «Війни в затоці не було».

Наталка Білоцерківець: Родина для мене не менш важлива, ніж поезія

Наталка Білоцерківець: Родина для мене не менш важлива, ніж поезія

Наталка Білоцерківець народилася на Сумщині в родині сільських учителів. Закінчила українське відділення філологічного факультету університету імені Шевченка. Поетеса, автор кількох поетичних збірок (остання — «Готель Централь», 2004). Учасник престижних міжнародних поетичних фестивалів. Працює в часописі «Українська культура». Дружина відомого культуролога Миколи Рябчука. Має двох дітей: дочка — аспірантка, син — студент.
Ми зустрілися з Наталкою у кав'ярні мережі «Кофі-Хауз» на першому поверсі скляного глобуса між колоною Незалежності й Музичною академією. Розмовляємо зі знаною поетесою, в якої не гучне, проте дуже почесне місце в українській літературі, власне, про поезію, а також про інші справи, які допомагають або заважають писати вірші.

Олександр Пономарьов: «Чайники» теж хочуть танцювати

Олександр Пономарьов: «Чайники» теж хочуть танцювати

Сьогодні в прямому ефірі «1+1» — 8 зірок і 8 професійних «бальників» вийдуть на паркет — стартує другий сезон проекту «Танці з зірками». У вісімці знаменитостей — співак Олександр Пономарьов, до того ж він іде ще й за квотою «плюсів» як ведучий «Смачної країни». З 10-го березня він буде не просто співак і телеведучий , а ще й танцюрист. «У нього прекрасний вальс, він прекрасно відчуває музику, ритм і рухи. Шикарний партнер», — говорить про Олександра Пономарьова його партнерка Поліна. А команда проекту дивується працездатності й наполегливості Олександра в опануванні бальних танців. Стадією готовності до бальних перегонів «УМ» поцікавилася безпосередньо у співака.

Всі статті рубрики