Папа дав «добро»

23.12.2003
Папа дав «добро»

Актор та режисер Мел Гібсон (лiворуч) — «хоробре серце» і в давньому Ізраїлі.

      Папа Римський Іван Павло II укотре здивував своїх консервативних колег по душпастирству «занадто лояльним» ставленням до «небезпечного для церкви» моменту сучасного життя. Раніше першоієрарх втер носа своїм підлеглим, проігнорувавши їхні проповіді щодо «сатанинського начала» в сучасній музиці й випустивши кілька альбомів із власними промовами в супроводі репу, а тепер змусив припнути язика й занадто активних «кінокритиків» у католицькій церкві. Річ у тому, що Папа минулого тижня вирішив особисто переглянути зухвалий (з точки зору Ватикану) фільм Мела Гібсона «Страсті Христові». Приватний перегляд «небезпечної» стрічки відбувся пізно ввечері у папських апартаментах.

      Як «УМ» уже розповідала, ватиканські ретрогради назвали цей новий фільм «підозрілим» з огляду на деякі особливості сценарію та постановки. Адже Гібсон прагнув не так задовольнити своїм проектом церкву, як відповідати історичній правді. Окрім того, що деякі перипетії сюжету виявилися не надто приємними для церковників, голлівудський новатор-романтик ще й змусив акторів говорити на латині, давньоєврейській та арамейській мовах (перша вважається мовою священних книг і богословських суперечок, а друга в часи Ісуса Христа була в Іудеї розмовною).

      Раніше офіційний Ватикан уперто не заявляв ніякої позиції щодо «Страстей», однак чимала частина кардиналів і єпископів сподівалися, що Папа не дасть благословення цій роботі з огляду на її (це вони так вважають) «неоднозначність». Однак Іван Павло ІІ знову довів свою прогресивність і після перегляду DVD-копії фільму, яку передав йому продюсер Стів Макевіті, сказав своєму найближчому другові, кардиналу Станіславу Живичу: «Тут показано все саме так, як і було». Як повідомляє Opinion Journal (додаток до «Уолл стріт джорнал»), глава католицької церкви попросив довести ці свої слова до загального відома.

      Хтозна, чи отримають «Страсті Христові» після цього схвалення Ватикану, але тепер його принаймні винесуть на широке обговорення, адже «добро» дав сам Папа.