Гості, квіти, нагороди

Гості, квіти, нагороди

Іменинницями в один день п'ять найстаріших областей України — Вінницьку, Дніпропетровську, Київську, Одеську та Харківську — зробила постанова Всеукраїнського центрального виконавчого комітету «Про створення обласних виконавчих комітетів на території УРСР» від 27 лютого 1932 року. Правда ще потiм від Одещини відокремили Миколаївську, Херсонську та Кіровоградську області. А центральним регіоном республіки на той час була Слобожанщина, оскільки Харків (до 1934 року включно) був столицею Радянської України.

Свіжі яйця, щойно з України

Свіжі яйця, щойно з України

Зроблено перший крок до реалізації великої української мрії — бути годувальницею Європи. Відтепер перелік вітчизняних продуктів харчування, які дозволено споживати перебірливим західноєвропейцям, поповнили майже фольклорні «яйка» і «млєко». Тож, купуючи яскраву упаковку товару першої необхідності в паризькому чи берлінському супермаркеті, невдовзі ви, цілком iмовірно, споживатимете українське. Адже експерти та аналітики Єврокомісії після тривалого вивчення нашого потенціалу та низки перевірок тутешніх підприємств нарешті урочисто промовили: «Зер гут!».

Світлиця у підвалі

Світлиця у підвалі

У 1989 році в Музеї «Кобзаря», єдиному в Україні, де зібрано раритетні видання «Кобзаря» різних років, виникла ідея відкрити Тарасову світлицю. Місце для неї знайшлося у підвальних приміщеннях вищезгаданого музею, що розташований на розі вулиць Хрещатик та Байди Вишневецького. Саме в цьому будинку у 1859 році у купців Цибульських гостював Тарас Шевченко. І хоча горішні поверхи були перебудовані, та підвальні приміщення залишилися первісними. На своєму віку ці стіни бачили чимало, зокрема у Велику Вітчизняну війну німці там зберігали сіль. А тепер у відреставрованому підвалі чисто і затишно — справжня світлиця!

Крила для всього свiту

Крила для всього свiту

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У понеділок 26 лютого АНТК ім. Антонова отримав в урочистій обстановці «Сертифікат типу» на новий регіональний реактивний пасажирський літак Ан-148. Під час церемонії отримання сертифіката АНТК приймало почесних гостей: Прем'єр-міністра В. Януковича, Голову Верховної Ради О. Мороза, міністра транспорту та зв'язку М. Рудьковського, міністра промполітики А. Головка, голову Міждержавного авіаційного комітету Т. Анодіну.

Чорний «бумер», чорний «бумер»...

Чорний «бумер», чорний «бумер»...

У понеділок на трасі Київ—Черкаси сталася подія, яка до сьогодні встигла обрости чутками і коментарями. Ось версія черкаської міліції, викладена працівницею прес-служби Наталею Таран: о 10-й годині ранку в районі села Піщане Золотоніського району на одному з постів ДАІ чергові даішники помітили, що дорогою з пристойною швидкістю летить круте чорне авто. Радар вимірювання швидкості показав 147 кілометрів за годину. Хлопці спробували зупинити автомобіль, але водій не зреагував. Тоді інспектори зателефонували колегам з іншого поста ДАІ на цій же трасі й попросили зустрiти невідомих «шумахерів». Але й тим не вдалося загальмувати чорний БМВ X 5: він так само нахабно на шаленій швидкості пролетів повз наступний пост ДАІ.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Домашній ГАЗават

Домашній ГАЗават

З початку цього тижня у чотирьох багатоповерхівках України пролунали вибухи. У них загинули загалом п'ятеро людей, ще п'ятеро отримали травми й опіки, одну жінку госпіталізували з гіпертонічним кризом внаслідок пережитого. Винуватцем усіх чотирьох НП попередньо називають газ. Коли ж «УМ» спробувала з'ясувати, чому «блакитне паливо» дедалі частіше приходить у наші будинки «блакитною» смертю, виявилося, що то лише плату за це благо з нас беруть справно. Знайти ж фахівців, які б компетентно пояснили, чому загострилася проблема, майже неможливо. Все точнісінько як у тій приказці — «Петро киває на Івана, Іван киває на Петра». А коли немає крайніх, то немає й проблеми?
Як з'ясувалося, окремо статистику по вибухах побутового газу в нашій країні ніхто не веде. Приміром, у МНС всі ці випадки проходять у статистиці як «пожежі». За півдня «чергування» на телефоні кореспонденту «УМ» так і не вдалося знайти відомство, яке б відповідало саме за вибухи побутового газу. Ані в Департаменті пожежної безпеки, що підпорядковується МНС, ані в Департаменті нафти і газу, що є підрозділом Мінпаливенерго, не знайшлося спеціаліста, готового пояснити, чому вибухи газу в квартирах стали сьогодні буденною справою. А оскільки незрозумілим є, що саме НАЙЧАСТІШЕ стає причиною цих вибухів (самовільне встановлення в квартирах індивідуального опалення, падіння тиску в мережі, «старіння» комунікацій, банальна людська неуважність тощо), як же тоді можна їх попереджувати? «УМ» запрошує висловитися на цю тему експертів та чиновників, до яких ми так і не змогли достукатися.

Всі статті рубрики