Віку — нівроку!

Віку — нівроку!

Григорій Дмитрович із села Старий Яричів, що на Львівщині, уже звик до надмірної уваги. Це й не диво: дідусеві 115-й рік минає! Григорій Нестор не тільки найстаріший українець, а й, очевидно, мешканець усієї планети. От тільки справа за формальностями. Старенький, до речі, ніколи за все своє життя не був одружений і не має дітей. Тому доглядає за дідом Григорієм онука його рідної сестри — Оксана Савчук. «Не дав Бог йому родини, — розповідає «УМ» Оксана Доротеївна, — не склалася «женячка». Дідусь був замолоду гарний, але низький на зріст і бідний. А якби багатий був — скоро б схопили!» Григорій Дмитрович пам'ятає про операцію «Вісла» не з чуток — його з родичами виселили з українських земель нинішньої Польщі в 1939 році. Так він і пропрацював пастухом у колгоспі в Старому Яричеві — майже до 100 років.

Роман із «цифрою»

Роман із «цифрою»

Один із новеньких тракторів, який років 30 тому надійшов у наше тодішнє господарство, мав промовистий напис на кабіні: виготовлений iз брухту, зібраного учнями українських шкіл. Аж до того часу, коли й сам трактор пішов на запчастини та брухт, механізатори звали його не інакше, як «Піонер». А зважаючи на те, хто сьогодні переважно збирає той же брухт, нині подібний агрегат міг би мати назву хіба що «Бомж»... Утім це нiяк не стосується давньої традиції збирання учнями макулатури, яку потроху відновлюють у наших школах. Підтвердженням цьому стало й підбиття підсумків першого етапу Всеукраїнського турніру зi шкільного макулатурингу, що відбулося в Донецьку.

Рушничок і розбиті горщики

Рушничок і розбиті горщики

Статистика свідчить: кілька років поспіль в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості укладених шлюбів та зменшення кількості розлучень. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. Відносне зменшення кількості весіль, за його словами, відбулося лише у високосному 2004 році (за народними повір'ями, такі роки вважають несприятливими для шлюбів) — тоді на весільний рушничок стало 278 тисяч пар. А вже наступного року охочих побратися було понад 334 тисячі, минулого — й того більше: 354 тисячі шлюбів, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Довідка — раз, довідка —два...

Довідка — раз, довідка —два...

Про цю особливу категорію літніх людей та їхні права в Україні заговорили після прийняття Закону «Про соціальний захист дітей війни». За ним особи, які є громадянами України і яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років, мають право на пільги. Зокрема, на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання.

Всі статті рубрики