А ти заробив грошi для своєї школи?
Оригінальне вирішення проблеми шкільних поборів запропонував мер Сімферополя Геннадій Бабенко. Останнім часом держава виділяє навчальним закладам кошти, яких вистачає лише на оплату комунальних послуг та зарплату вчителям, тож на ремонт шкіл грошей не залишається. Саме тому мер запропонував на спеціальних ярмарках продавати вироби школярів, а виручені з продажу кошти витрачати на «ремонт та благоустрій». Але Бабенку не подобається функціонування при школах навчальних комбінатів, адже, на його думку, школи повинні готувати учнів до вступу у ВНЗ, а не на заводи.
Цензуровані комп'ютерні ігри
У Міністерстві освіти і науки переконані, що настав час вводити цензуру на сцени насилля, жорстокості та порнографії, які містяться у комп'ютерних іграх. Для цього міністр освіти Станіслав Ніколаєнко пропонує робити експертну оцінку ігор перед тим, як ставити на них ліцензійну марку, та вказувати рекомендований вік користувачів цих ігор. Для того щоб закріпити це положення законодавчо, треба внести зміни до Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних».
Українські школи псують здоров'я дітей
Про це розповіла заступник начальника відділу охорони здоров'я матері та дитини Міністерства охорони здоров'я Валентина Педан. Під час дослідження порівнювали стан здоров'я дошкільнят та учнів молодших класів. З'ясувалося, що у дітей 7—14 років виявлено втричі більше порушень зору, ніж у шестирічних, і аж у 15 разів частіше трапляються випадки захворювання на сколіоз. Також спостерігається погіршення стану нервової системи та органів травлення у школярів. Пані Педан порадила для покращення здоров'я школярів водити їх до спортивних секцій та гуртків, збільшити в раціоні дітей кількість свіжих овочів та фруктів.