Хрест князя Володимира

Хрест князя Володимира

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Усі знають відомий пам'ятник на київській Володимирській гірці: князь Володимир тримає в руках величезний хрест — символ хрещення Русі. Але як міг виглядати справжній хрест, яким хрестилися київські князі? Здавалося б, на це запитання сьогодні відповісти дуже складно. Бо після численних воєн і лихоліть, які пережив Київ за тисячі років існування, до наших часів дійшло вкрай мало княжих регалій. А певна частина автентичних речей з часів княжої доби перебуває за межами України, в зібраннях відомих світових музеїв.

Тезе у Загребі

Тезе у Загребі

Близько 1,5 тисячі хлопців і дівчат з Києва, Львова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Коломиї та інших міст України зустріли 2007 рік у столиці Хорватії, Загребі, де цьогоріч проходив міжнародний християнський собор «Тезе». Монахи з невеличкого французького селища Тезе вже 29-й рік поспіль організовують екуменічні зустрічі для молоді різних християнських конфесій із багатьох куточків світу. Українці вперше долучилися до «паломництва довіри» після розпаду СРСР.

Митрополит-міністр

Митрополит-міністр

Сто величезних коробок з архівом митрополита Іларіона (Івана Огієнка) зберігаються за кордоном — у канадському Вінніпезі. В архіві — рукописи, листування, документи про українську еміграцію. В останнє десятиліття свого життя митрополит звозив до Колегії св. Андрія у Вінніпезі архіви українських діячів, які помирали в діаспорі, цінні рукописи, стародруки. Таким чином безцінні пам'ятки української еміграції були врятовані й збереглися.

Всі статті рубрики