Удар з прицілом на Афіни

17.12.2003
Удар з прицілом на Афіни

Дмитро Єлісєєв.

      Ні в кого не виникає жодних сумнівів, що саме перемоги українських боксерів, які вибороли в Сіднеї-2000 дві срібні та три бронзові медалі, значною мірою зберегли престиж України як спортивної держави на минулих Олімпійських іграх. Минає чотириріччя, і вже не за горами нова Олімпіада, в Афінах. Президент Федерації боксу України Дмитро Єлісєєв вважає: «врізати» по суперниках і здобути чергову «порцію» нагород на батьківщині олімпіад буде непросто. На Іграх-2004 чи навіть ще перед ними український бокс може сам зазнати болючого удару, адже умови відбору стали жорсткішими — кількість вагових категорій зменшилася з 12 до 11, а за право отримання олімпійських ліцензій спортсмени боротимуться лише в чотирьох турнірах замість колишніх восьми.

      Проте Дмитрові Єлісєєву оптимізму не позичати. Що не кажіть, а на те він і голова федерації, щоб уміло керувати українським боксом, знати найтонші нюанси цього спорту і всіляко допомагати його розвиткові та популяризації. Передусім відчувається спортивне минуле керівника ФБУ: 1987 року Єлісєєв виграв першість світу серед юніорів, був також абсолютним чемпіоном СРСР. Змінивши статус, Дмитро вправною рукою керує донецьким «Спортивним клубом Єлісєєва», який за результатами 2001 року став переможцем розіграшу Північно-Західної Євроліги, по праву може називатися золотим клубним чемпіоном України. А розмову ми почали з оцінки минулого світового форуму.

      — Дмитре Васильовичу, з останньої першості світу, що проходила влітку в Таїланді, українська збірна привезла одну медаль — срібну. Її здобув Олег Машкін. Чи не замало для нашого боксу?

      — Ми задоволені, хоча, справді, чому не «золото»? За певних обставин могли продемонструвати і кращий рівень. Однак, враховуючи той склад, який поїхав до Таїланду, ми все ж таки виступили гідно, посівши десяте загальнокомандне місце. А якби деякі наші лідери — Юрков і Сулейманов — виклалися на всі сто, то й підсумковий  рiвень був би вищим.

      — Кажуть, суддівство на цьому чемпіонаті було не дуже об'єктивним...

      — То лише чутки. Насправді хоч ми й помічали деякі помилки в оцінці спортсменів, але в цілому причепитися не було до чого.

      — До речі, багато скарг і звинувачень у несправедливому оцінюванні надходило саме на адресу «електронно-кнопкового» варіанта суддівства. Ви згодні з цим твердженням?

      — Приєднуюся до тих, хто так вважає. Сучасні арбітри, на жаль, потрапили у залежність до комп'ютера. Іноді судді дивляться не на перебіг самого бою, а на реакцію зали, що стала впливати на їхнє рішення, натискати кнопку чи ні. При цьому враховується вже не якість ударів, а їх кількість. І переваги, відповідно, на боці тих, хто найбільше «руками розмахує». Це дуже зручно для представників східних країн. Здавалося б, вихід є — треба повернутися до старої системи суддівства та й квит. Проте виникає певна складність: більшість арбітрів уже настільки звикли «радитися» з комп'ютером у прийнятті рішень, що просто забули чи навіть узагалі не знають про стару добру «класику».

      До речі, ми пропонуємо повернутись не тільки до попередньої системи суддівства, а й до регламенту поєдинків. На сьогодні любительський бій триває 5 раундів по 2 хвилини. Вважаю, необхідно повернутись до колишнього варіанта, коли поєдинок складався з 3 раундів по 3 хвилини кожен.

      — Наступним важливим стартом для наших боксерів стане чемпіонат Європи. Які змагання входять у план підготовки до континентального форуму?

      — Це міжнародний турнір класу А — «Кубок Чорного моря», який проходив у Судаку. Були також дві матчеві зустрічі з командою США в жовтні.

      — Шанувальників боксу зараз найбільше хвилює майбутня Олімпіада. На яку кількість ліцензій ми можемо розраховувати?

      — Як відомо, путівок до Афін для Європи виділено небагато — 88 в 11 вагових категоріях, причому 6 із них за правом господарів отримують грецькі боксери. Ліцензії почнуть розігрувати з лютого. Звісно, ми намагатимемося всіма силами вибороти якомога більше «перепусток» в Афіни-2004,  на щастя, талановитих хлопців у нас вистачає. Але готувати «кращих із кращих» треба вже зараз. Тому плануємо відправити українських боксерів на змагання в Ірландію, Данію, Казахстан.

      Говорячи про наші цілі в олімпійських Афінах, можу сказати, що ми розраховуємо на три медалі. Якщо наші прогнози справдяться, це буде просто чудово.