Дві України проти латишів і данців

17.12.2003
Дві України проти латишів і данців

Учасники прес-конференції перед «Єврохокей-челенджем»: Сергій Коваль, Олександр Сеуканд, Володимир Ромашко i Василь Фадєєв. (Фото Андрiя ЄЛОВIКОВА.)

      Велике свято чекає на українських любителів хокею найближчого уїк-енду — вдруге в історії арена київського Палацу спорту стане місцем проведення етапу «Єврохокей-челенджа». Суперниками національної збірної України стануть команди Латвії, Данії і власний «клон» — так звана збірна клубів України. Крім того, на суботу заплановано ще один цікавий поєдинок — на лід вийдуть збірні ветеранів України і Росії.

      Позавчора у столичному спорт-барі «Планета-спорт» відбулася прес-конференція, на якій на запитання представників мас-медіа відповіли віце-президент Федерації хокею України Володимир Ромашко, головний тренер збірної Олександр Сеуканд, генеральний менеджер Василь Фадєєв і генсек ФХУ Сергій Коваль.

      — Як формуватиметься збірна клубів України, яка повинна замінити на змаганнях команду Естонії?

      Олександр Сеуканд: — Після того, як естонці через фінансові труднощі відмовилися від участі  у київському етапі «Єврохокей-челенджа», було вирішено замінити їх саме нашою збірною клубів. До її складу ввійдуть хокеїсти «Сокола» і ті, хто не пройде до національної дружини. До того ж таким чином ми зможемо порівняти рівень гравців із ближнього зарубіжжя і СЄХЛ. Можу запевнити в одному: цей колектив буде явно не слабшим за Естонію.

      — Минулого року багато нарікань викликала процедура входу глядачів на матчі турніру — вільний вхід призвів до того, що багато вболівальників до Палацу спорту так і не потрапили...

      Володимир Ромашко: — Річ у тім, що то був лише перший турнір, ми не знали, чи піде глядач на хокей. У цьому році Федерація хокею України проаналізувала ситуацію і вирішила зробити вхід хоч і платним, але майже символічним — квиток на ігровий день коштуватиме від 1 до 4 гривень, що дозволить потрапити на трибуни Палацу спорту всім бажаючим.

      — Чи вдалося вирішити питання з усіма гравцями з російської суперліги, які претендують на місце у складі збірної України?

      Василь Фадєєв: — Зараз майже всі російські клуби, в яких грають наші хокеїсти, — багаті команди, і не кожен тренер бажає відпускати своїх підопічних до збірної, мотивуючи тим, що там хокеїст може отримати травму, до того ж у перерві внутрішнього чемпіонату бажано награвати ігрові зв'язки. Тішить те, що всі українські хокеїсти рвуться до збірної, але не в усіх виходить туди потрапити. Що стосується нинішнього турніру, то точно не гратиме Христич, який отримав травму. Для того, щоб до збірної приїхав Шахрайчук, мені довелося тричі їздити до Москви і провести переговори з керівництвом тамтешнього «Динамо». Велика група наших хокеїстів виступає в клубах, які ведуть боротьбу за виживання в суперлізі, тому не дивно, що тренери не хочуть їх відпускати. Так, на сто відсотків не приїдуть до Києва захисники «Амура» Срюбко, Толкунов і Разін, під питанням виступ на «Єврохокей-челенджі» оборонців СКА Завальнюка і Остроушка — їхній клуб 19 грудня проводить перенесений матч із «Сєвєрсталлю», але Борис Михайлов пообіцяв відпустити хоч одного з цих гравців. Як би там не було, ми спромоглися запросити на київський турнір усіх боєздатних хокеїстів і подивитися, в якому стані вони перебувають, тим паче що ці змагання є одним із найголовніших етапів підготовки до чемпіонату світу.

      — Багатий клуб — яким чином ви могли б прокоментувати цю фразу?

      В. Ф.: — Бюджет російських клубів, які називають «олігархами», — 30-35 мільйонів євро, «середняків» — 10-15, і, нарешті, «бідняків» — 6-10. Для порівняння: бюджет «Сокола», що виступає в СЄХЛ, складає суму в 400-500 тисяч євро.

      — Чи правда, що питання з Шахрайчуком вирішувалося на рівні розмови президента ФХУ Олександра Омельченка з головою спостережної ради «Динамо» Валерiєм Шанцевим, представником мерії Москви?

      — Це був один із головних запасних варіантів. Якби ми не домовилися з тренером «Динамо» Зiнетуллою Білялетдіновим, якого знаю близько 30 років, то дійсно, міг би мати місце дзвінок із Києва до Москви Омельченка Шанцеву. На щастя, до цього не дійшло, і мені вдалося переконати Білялетдінова.

      — Організувати такі змагання, як тур «Єврохокей-челенджу», дуже важко. Все вже позаду чи ще є якісь питання?

      Сергій Коваль: — У нас уже є досвід проведення турніру, вдалося зібрати колектив однодумців, який протягом останнього місяця робить усе можливе, щоб цей етап пройшов на найвищому рівні. На сьогодні робота щодо організації змагань на 95 відсотків практичо закінчена.

      — В одному з інтерв'ю Олександр Омельченко пообіцяв, що невдовзі в Києві з'явиться новий Льодовий палац, у якому будуть усі умови для хокеїстів і фігуристів...

      В. Р.: — По-перше, хочу зазначити, що голова Київської міськдержадміністрації постійно цікавиться ходом підготовки до змагань. Що стосується Льодового палацу, то на наступний рік у план розвитку столиці ми закладаємо і план будівництва цієї арени, після чого буде знайдено місце, і, напевно, вже у 2005 році відбудеться перший етап будівництва. Крім ковзанки, заплановано проектування ще декількох інших спортивних об'єктів, дуже потрібних місту.

      — Стало відомо, що до Києва прибуває президент Міжнародної федерації хокею Рене Фазель...

      В. Ф.: — Останній раз Рене Фазель приїжджав до Києва сім років тому. Переговори щодо його нового візиту до столиці України розпочалися ще влітку на Кубку «Спартака» в Москві і, як бачите, закінчилися успішно. Під час «Єврохокей-челенджу» пану Фазелю буде вручено приз «Віжибу» за внесок у науково-інтелектуальний, економічний та спортивно-культурний розвиток, на який його висунула Федерація хокею України. У свою чергу, Рене Фазель нагородить Прем'єр-міністра України Віктора Януковича і президента ФХУ Олександра Омельченка золотими медалями IIХФ за великий внесок у розвиток хокею. Цікаво, що до Києва Рене Фазель прилетить з Москви, де відвідає поєдинки Кубка «Балтики». Так ось, у столиці Росії президент IIХФ пробуде один день, а в Києві — два. І це, погодьтеся, у плані розвитку вітчизняного хокею багато про що свідчить.

 

Орієнтовний склад збірної України на київському етапі «Єврохокей-челенджу»:

воротарі — Семчук, Карпенко;

захисники — Климентьєв, Ширяєв, Савицький, Ісаєнко, Остроушко, В. Тимченко, Благой, Полковников;

нападаючі — Шахрайчук, Сальников, Бобровников, Сєров, Матвійчук, Цируль, Лазарєв, Семененко, Гніденко, Пастух, Касянчук.

збірна клубів України:

воротарі — Бруль, Селіверстов;

захисники — Скороход, Рябенко, Кирик, Мудрий, Полоницький, Ляскiвський;

нападаючі — Зіневич, Безщасний, Харченко, Ніколаєв, Гончаренко, Олецький, Марковський, Яковенко, Рублівський, Дехтяренко, Ант. Буточнов, Млинченко, Панченко, Гнитько, О. Тимченко, Бондарєв.

 

Календар ігор «Єврохокей-челенджу»:

19 грудня, п'ятниця

15:30 Данія — збірна клубів України

19.00 Латвія — Україна

20 грудня, субота

13.00 Латвія — збірна клубів України

16.00 Україна — Росія (збірні команди ветеранів)

19.00 Україна — Данія

21 грудня, неділя

13.00 Латвія — Данія

16.30 Україна — збірна клубів України