Слідом за українською енергетикою «з молотка» пішли і гіганти промисловості. Так, Фонд державного майна продав блокуючий пакет акцій (98,81 відсотка) ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» корпорації «Індустріальний союз Донбасу», що одержала перемогу на «прозорому» конкурсі. Задоволення у вигляді потужного виробника чавуну, сталі та металопрокату обійшлося «ІСД» у 710 мільйонів гривень при стартовій ціні в 587,1 мільйона. При цьому, передає «Інтерфакс-Україна», інша компанія — «Приват Інтертрейдинг», яка також подавала заявку на участь у конкурсі, взагалі не була допущена до торгів з невідомих причин. «Фонд відмовляється надавати будь-яку інформацію», — сказав у інтерв'ю УНІАН голова правління ЗАТ «Приват Інтертрейдинг» Віталій Тимішин. Він зазначив, що, за його інформацією, за кількома позовами суди винесли постанови, що взагалі забороняють ФДМУ проводити цей конкурс. Водночас заступник голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко повідомив, що в понеділок два районні суди почали судові процеси щодо легітимності проведення конкурсу з продажу контрольного держпакета меткомбінату імені Дзержинського. За його словами, йдеться про розгляд позовів фізичних осіб, що ставлять під сумнів легітимність конкурсу з продажу меткомбінату.
За умовами конкурсу, компанія-переможець протягом двох місяців із моменту підписання угоди купівлі-продажу має погасити кредиторську заборгованість перед держбюджетом у розмірі півтора мільйона гривень, капітально відремонтувати підприємство та реконструювати доменну піч на суму, не меншу за 75 мільйонів гривень. При цьому новий господар не може звільнити протягом року жодного працівника заводу, що робили при старому власнику. Голова ради директорів ІСД Сергій Тарута повідомив, що на ДМК передбачається збільшити обсяги виробництва і змінити асортимент продукції, що випускається: підприємство відмовиться від випуску плоского прокату, замінивши його довгим прокатом зі збільшенням обсягів виплавки сталі з трьох мільйонів тонн на рік до п'яти мільйонів.
Наступного року ФДМУ планує розпочати конкурси з продажу Криворіжсталі та державного пакета акцій Укртатнафти. За словами голови ФДМУ Михайла Чечетова, по першому об'єкту зараз розробляється окремий законопроект. Чечетов укотре підкреслив, що Криворіжсталь буде продаватись за найвищою ціною за всю історію вітчизняної приватизації, перебити яку зможе хіба що контрольний пакет акцій Укртелекому чи НАК «Нафтогаз».
Щодо приватизації Укртатнафти, у Фонді держмайна планують продати пакет акцій розміром 43,054 відсотка статутного фонду не менше ніж за 100 мільйонів доларів — така вартість державної частки.
Михайло Чечетов відзначив, що за умови успішного продажу «Дзержинки» та «Павлоградвугілля» план надходжень до бюджету від приватизації наступного року буде виконаний на 95 відсотків. Поки що ФДМУ дещо призупинив конкурс з продажу 92,11-відсоткового пакета акцій «Павлоградвугілля» у зв'язку з судовим позовом фізичної особи щодо легітимності конкурсу.