Це друг, а не закуска!
Свинство заполонило Україну — однак для того, аби достойно зустріти Рік кабана, придбати якусь дрібничку зі свинячим рильцем вочевидь не достатньо. Потрібно щонайменше завести собі справжнього друга-кабанця. Відомий Ялтинський зоопарк у цьому всіляко сприяє. Як розповів «УМ» його співробітник Юрій, напередодні Нового року зоопарк «Казка» активно торгує в'єтнамськими поросятами — нині охочі вже розхапали близько п'яти хряків. На часі — ще десяток. Однак працівники одразу цікавляться: для яких потреб покупець збирається придбати «п'ятачка»? Адже віддавати поросятко відважуються лише в хороші руки, як друга, а не новорічну «закусь». В'єтнамські свинки, кажуть у зоопарку, дуже вірні товариші й ні в чому не поступаються собакам — така собі «екстравагантна» домашня тварина. А коштує таке задоволення у зоопарку 500 гривень. До речі, за словами Юрія, напередодні Нового року поросят активно беруть також «на прокат» — для новорічних «вогників», вистав.
Варто відзначити, що в'єтнамські поросята в Україні поки що справжня рідкість. Якщо й зустрічаються в газетах, інтернеті оголошення, то переважно пропонують сільськогосподарські види свиней — вони виростають до 120 кілограмів (загалом же у світі нараховують близько 30 порід в'єтнамських кабанців). До речі, «їстівні» поросята в місячному віці теж коштують близько 500 гривень.
Стрижіть копита й відводьте окрему кімнату!
Інша справа — так звані міні-пігi. Таких не їдять, борони боже! І коштують вони, скажімо у Росії, де зараз на міні-пігів справжній бум, від 1000 доларів. В Україні — значно дешевше, десь близько 300, бо й попит слабший. Якщо пощастить, можна натрапити на ще дешевшу пропозицію. «УМ», наприклад, знайшла в Харкові фермера, який продає карликових поросяток (ці виростають до 30 кілограмів — максимум) за 100 доларів. До слова, міні-пігi коштують тим дорожче, чим меншої вони ваги.
Нині ці тварини шалено популярні у США, Європі та Росії. Москвичі все охочіше купують свинок замість котів та собак. Існує навіть російський міні-піг клуб, різноманітні виставки та змагання для карликових паць. За статистикою, у східних сусідів нараховується близько 160 власників подібних кабанців, у нас — і того менше.
Фахівці кажуть, особливого догляду ці свинки не вимагають — вони чудово почуваються у міських умовах. Міні-пігi дуже розумні й спокійні тварини, легко дресируються і знаходять спільну мову з іншими домашніми тваринами. Виконують команди «сидіти», «дай копитце» і навіть ходять на задніх лапах. До того ж їдять вони все підряд — різноманітні каші, сир, овочі, фрукти, навіть корм для собак. От тільки загодовувати їх не можна — тварина все ж-таки «свиняча»: кабанці не тільки не знають міри в їжі, а ще й усіляко випрошують черговий шматочок. Відтак не зчуєтеся, як ваша паця перетвориться на тумбочку з ніжками. Ще кажуть, що міні-пігi великі чистюлі й обожнюють купатися — їх достатньо, як собак, регулярно вигулювати й привчити до лотка. Ще треба раз на три роки відстригати копита, аби поросятко не псувало підлогу в оселі. Є, звісно, й зовсім дивакуваті поради з догляду за цими свинками — наприклад, виділити їй окрему кімнату. Однак робити це, звісно, не обов'язково — паці вистачить теплого куточка у квартирі. Але загалом карликові поросятка — дуже милі тваринки. От тільки уваги до себе вимагають чимало. Якщо ж ви забуватимете спілкуватися з ними, то свинки починають із нудьги шкодити в оселі: зривають підлоги, шпалери, лізуть у холодильник. Тому зоологи попереджають: порося у вашому домі має бути бажаним членом сім'ї. Інакше заводити їх немає сенсу. До речі, живуть міні-пігi в середньому 15-20 років.