Мабуть, жоден спортивний експерт не очікував такого стрімкого злету нашої жіночої гандбольної збірної, навіть враховуючи «гени» Ігоря Турчина, на чемпіонаті світу в Хорватії. До цієї першості найвищим місцем наших дівчат було тринадцяте. Тепер — четверте. І з огляду на те, як підопічні Леоніда Ратнера долали турнірну дистанцію, як вони грали в півфіналі, ми з повним правом можемо... вважати себе розчарованими. Бо могли стрибнути й вище! Звісно, шлях до півфіналу був важкий. Авжеж, завдання-мінімум — оформлення путівки на Олімпійські ігри в Афінах — виконано. Але...
Як уже писала «УМ», останній матч другого групового турніру — проти сильної збірної Угорщини — для українок фактично нічого не вирішував. Олімпійська «броня» була вже в кишені, і перемогою, поразкою чи нічиєю можна було лише обирати собі суперниць у півфіналі — француженки чи кореянки. Головний тренер вирішив не ризикувати кращими кадрами, випустивши на майданчик переважно резервний склад і давши лідерам збірної відпочити напередодні «медальних» поєдинків. Угорські гандболістки переконливо перемогли з рахунком 35:23. І тепер деякі фахівці вважають, що відпочинок основних виконавиць на чолі з Оленою Цигицею не дозволив їм зберегти ігровий тонус перед Францією.
Першу половину півфінальної зустрічі з «трикольоровими» дівчата Ратнера відіграли майже без помилок, зберігаючи лідерство протягом усіх 30 хвилин. На перерву українські і гандболістки пішли з перевагою в три м'ячі на свою користь. Проте другу половину українки відіграли слабше, точніше, француженки докладали надзвичайних зусиль, аби врятуватися. І на 39-й хвилині Естель Вожен зрівняла рахунок. До кінця основного часу жодна з команд не змогла перехопити лідерство. Цифри на табло загребського Палацу спорту 25:25 наприкінці другого періоду змусили команди продовжити запеклу боротьбу в додатковий час. На вдалу атаку воріт нашої збірної, яку здійснила Рафаель Торвель, відповіла влучним кидком Наталка Ляпіна. Але в останні хвилини овертайму героїнею матчу стала французька гандболістка Стефані Канон, яка вперше в цьому поєдинку відзначилася, й одразу двома м'ячами — 26:28, на жаль, не на нашу користь.
А в неділю у матчі за третє місце збірна України зазнала третьої поразки на чемпіонаті, поступившись кореянкам iз різницею в два м'ячі — 29:31. Почесний гість турніру, краща гандболістка XX століття Зінаїда Турчина, прокоментувала цю гру так: «Першу половину поєдинку ми програли у три м'ячі (15:18), а в другій відіграли лише один. Кілька дівчат разом із другим тренером несподівано захворіли на грип. Три людини лежать із температурою і сьогодні навіть у зал не змогли прийти. Проте головне — у нас є путівка на Олімпіаду».
А чемпіонками світу стали французькі гандболістки, які у фіналі несподівано перемогли Угорщину з рахунком 32:29, перед цим врятувавшись у основний час (так само, як і в матчі з командою України) і здолавши суперниць лише в овертаймі.
Результати заключних матчів на чемпіонаті світу:
Матч за 5-те місце (і ще одну путівку на Олімпіаду):
Іспанія — Норвегія — 27:26 (14:14)
Півфінали:
Франція — Україна — 28:26 (10:13, 25:25; найрезультативніші серед українок: Яценко — 6, Цигиця і Вергелюк — по 4, Григолюнас і Сюкало — по 3)
Угорщина — Корея — 40:38 (22:19)
Матч за 3-тє місце:
Корея — Україна — 31:29 (18:15; найрезультативніші в нашій команді: Доценко-Ляпіна — 10, Цигиця — 6, Вергелюк — 5, Райхель — 4)
Фінал
Франція — Угорщина — 32:29 (8:11, 28:28; найрезультативніші: Мелінда Жаке (5) — Бояна Радулович (13))