Для того щоб поспілкуватися із Сантою, не обов'язково тепер їхати у Лапландію. В Україні є свій головний розпорядник новорічних свят, не гірший від «імпортного», — святий Миколай, а віднині й у нього буде власна «резиденція». Проект, що включатиме розважально-ігрові поляни, оформлені за мотивами українських народних казок, спортивно-ігрові майданчики, театр, дитячу залізницю, музей, аквапарк, пошту, комплекс котеджів та сам Будинок святого Миколая, у якому діти відзначатимуть свята й просто весело проводитимуть час, постане перед малечею у всій своїй красі 19 грудня у Косові Івано-Франківської області. За задумом авторів проекту, тут діточки з різних куточків нашої держави зможуть «доторкнутися до культурних традицій України та виховати у собі духовність, консолідацію та добро».
Посприяли побудові «Садиби святого Миколая» й чиновники: 6 червня нинішнього року вийшов указ Президента України, який передбачає зведення цього туристичного комплексу для родинного відпочинку, а в наступному році для його подальшого розвитку організатори обіцяють залучити 20 мільйонів гривень.
Крім вітчизняного «діснейленду», на гостей Косівського району в переддень Дня святого Миколая чекає подорож у казку разом із вернісажем Різдвяної та новорічної іграшки, організованим благодійною організацією «Місія святого Миколая» та Національним природним парком «Гуцульщина». У рамках цієї виставки всі охочі зможуть подивитися на надіслані святому Миколаю листи й малюнки, експонати приватної колекції ялинкових прикрас і листівок та власноруч виготовити святковий подарунок у творчій майстерні. А от найдопитливіші відвідувачі Вернісажу зможуть задовольнити свою цікавість, познайомившись із новорічними та різдвяними традиціями інших країн. Зимовий персонаж однієї з них — Мікулаш зі Словаччини — представить себе вже на відкритті дитячого комплексу, разом зі своїм українським «колегою» вітаючи діточок зі святом.
Що ж стосується нашого святого Миколая, то він виявився дипломатом: із 16 по 20 листопада перебував із по-справжньому казковим візитом у Москві, на Міжнародному форумі новорічних персонажів. Там він погодився співпрацювати з фінським Йолупуккі, шведським Томтє, австрійським Вайнахтсманом, карельським Паккайне, якутським Чісхааном, словацьким Мікулашем та Дідами Морозами з Росії й Білорусі на засадах Спілки казкових чарівників та підписав «Послання дітям планети Земля». «Не забувайте щодня робити хоча б одне маленьке диво, — говориться у «документі». — Кожна мить радості, подарованої людям, — це добре диво! Ви повинні здійснити велику кількість чудес та зробити світ кращим, добрішим та щасливішим».
Сам же святий Миколай (а в «земному» житті — священик Іван Близнюк) у тому ж дусі виховує двійко діточок. Каже, ще 19 грудня його діти люблять і сприймають дуже радісно: «Вони знають, хто насправді святий Миколай і хто їм приносить подарунки, але, незважаючи на це, чекають на свято. Також дітки, які сьогодні чемні, а завтра неслухняні, розуміють, що Миколай справедливий і може не принести подарунка. Тут навіть та умовна різочка спрацьовує як добрий рефлекс до роботи: в житті все треба заслужити».
А ще стало відомо, що український святий Миколай подорожує звичайною залізницею. Принаймні про це він обмовився, дорікаючи, що на вокзалі в нього вкрали святковий костюм. Що ж, здається, правопорушник цього року замість подарунка таки скуштує різок... Проте «постраждалий» на нього зла не тримає та розповідає, що нині «на підході» вже нове вбрання: «Той, хто робить добро, постійно стикається з якимись проблемами. Але думаю: так найкраще, бо в цьому костюмі виступали вже не один рік... Треба нового! — каже Іван-Миколай не без оптимізму. — Зараз дизайнери розробляють зимовий плащ, який матиме елементи національного мистецтва. Хочеться, щоб це було щось насправді оригінальне й незвичне».
За його словами, новий одяг гуцульського «Санти» міститиме візерунки синім і жовтим кольорами та буде оздоблений вишивкою. Але до кінця таємницю свого образу Іван Близнюк не розкриває: мовляв, приїжджайте до Косова — побачите!