У четвер у Сеймі Литви з'явився документ на 22 сторінках з офіційно викладеними звинуваченнями президенту Роландасу Паксасу та висновком: він у шести випадках порушив Конституцію та президентську присягу. Відтак розпочався збір підписів депутатів за початок процедури імпічменту президенту. Для цього потрібно зібрати підписи щонайменше 36 iз 141 парламентарія. Агенція «Рейтер» повідомила, що в перший день було зібрано 46 підписів, а польська «Газета виборча» подає цифру 50. Ініціатори імпічменту мають намір зібрати не менше 85 підписів, бо саме стільки голосів потрібно набрати для прийняття рішення про автоматичне зміщення президента з посади. Голова уряду Альгірдас Бразаускас переконаний: удасться зібрати навіть більше — 95 — підписів. Спікер Сейму Артурас Паулаускас повідомив агенції «Франс Пресс», що збір підписів буде тривати до наступного вівторка, а в четвер Сейм планує створити комісію з проведення процедури імпічменту. Паулаускас сподівається, що процес імпічменту триватиме не більше двох місяців.
Паксас ігнорує заклики провідних політиків країни, зокрема Бразаускаса, Паулаускаса та попереднього президента Валдаса Адамкуса, добровільно піти у відставку. За останніми опитуваннями громадської думки, що їх провела група RAIT, 57,3 відсотка громадян Литви вважають, що президент повинен піти з посади, а проти відставки висловилися 38,5 відсотка. За імпічмент Паксасу виступають передусім мешканці міст, а провінція переважно підтримує його. Президент навіть пішов у контрнаступ. Він заявив, що за згоду подати у відставку йому пропонували велику суму, і погрожує назвати прізвища високих хабарників.
Спонсор виборчої кампанії Паксаса, російський бізнесмен Юрій Борисов, якого підозрюють у зв'язках з російськими спецслужбами, також обіцяє вилити відра компромату на противників свого патрона. До шантажу вдається й інший союзник Паксаса — найбагатший депутат Сейму Литви Віктор Успаських (у податковій декларації оцінив свої капітали в 20 млн. доларів), який обіцяє видати компромат на Бразаускаса та інших відомих політиків. Успаських терміново створив у Сеймі Партію праці, яка має підтримувати президента та його самого — як майбутнього прем'єр-міністра Литви. Він скромно зауважує: «Я не хочу бути президентом Литви, бо на цій посаді повинен бути литовець».
Успаських є людиною «Газпрому». Він розбагатів на поставках російського газу в Литву. Висновок про його ставлення до країни, уряд якої він хоче очолити, можна зробити вже з того, що навіть годинник у його кабінеті показує московський, а не литовський час.