Бельгійський шоколад не для нас

30.11.2006

Результативнi дiї Олексія Печерова не допомогли «Києву» виграти. (Фото Володимира СТАДНИКА.)

Виїзд до Бельгії чітко визначив новий синдром українських клубів у єврокубкових турнірах. Обидва представники нашої суперліги відчутно провалили лише по одній десятихвилинці, але цієї чверті матчу виявилося достатнім для загальної поразки. Як це не дивно, вирішальною ставала не перша десятихвилинка, коли могло датися взнаки стартове хвилювання в чужому залі. В обох випадках гості витримували тиск господарів і завершували перші чверті на свою користь. А от потім допускали провал, який і вирішував підсумок протистояння. Через невдалий фламандський вояж «Хімік» достроково втратив шанси на вихід у наступний раунд Кубка Європи, а «Київ» після двох гостьових поразок тепер повинен із відчутною різницею вигравати вдома у «Калева», якому в Таллінні «вовки» несподівано поступилися.

Напередодні єврокубкового туру «Спіру» з Шарлеруа і «Льєж» зустрічалися в національному чемпіонаті — суперник команди з Південного здолав у гостях опонентів киян (85:75). Уже хоча б з цих міркувань шанси підопічних Звєздана Мітровича виглядали невисоко, адже їх влаштовувала лише перемога з різницею в три і більше очок, бо вдома «Хімік» поступився бельгійцям 79:81. Наскільки приємно здивував своєю результативністю в перші десять хвилин американський новачок українського клубу Седрік Хендерсон, настільки ж негативну реакцію викликав вихід на майданчик Олександра Шубари. Колись він грав у Шарлеруа, можливо, це вплинуло на його невпевнені дії. Однак те, що з появою серба господарі почали значно частіше безперешкодно атакувати кошик «хіміків», залишається очевидним фактом.

«Допомогли» збільшенню відриву «Спіру» до 12 очок такі речі, якi в командах пристойного європейського рівня не припустимі. Спочатку Уайкен Келлі зірвав відрив через пробіжку, а Мітрович у своєму репертуарі дав прочуханку суддям за цей епізод і заробив технічний фол для своєї команди. Ось так на рівному місці невеличке відставання перетворилося на значне. Інтернаціонал «Хіміка» не можна звинуватити у відсутності характеру, адже він виграв три з чотирьох періодів. Однак цієї переваги для загального успіху виявилося замало після провалу у другій чверті. Команда з Одещини втратила шанси продовжити похід Європою, оскільки поступається клубу з Шарлеруа за особистими зустрічами. А пану Мітровичу варто замислитися над ціною очок Хендерсона, адже він доволі часто втрачає м'яч. А головний розігруючий, інший американець Келлі, «змазав» усі дев'ять кидків, не набравши за 29 хвилин жодного очка!

Срібний призер української першості, «Київ», під керівництвом Віктора Бережного і при наявності «великого» Григорія Хижняка та «перспективного» гравця НБА Олексія Печерова в усіх євроматчах катастрофічно програє підбір під щитами. Так було навіть у виграному в «Льєжа» матчі в Україні. При цьому бельгійський клуб, за враженнями першого матчу в Києві, не так складно обіграти. Недарма, коли у третій чверті пішла гра у Дроздова та Гріра, кияни забезпечили собі перед останніми десятьма хвилинами запас у п'ять очок.

Але парадоксальна безпорадність «вовків» в останній чверті неприємно вразила. Так було минулого року, коли «жовто-зелені» у заключні хвилини поступилися ростовському «Локомотиву» 3:19, так сталося і цього разу. В останні чотири хвилини гості не влучили в кошик жодного разу! Важко пригадати, коли «беки» востаннє програвали чверть із таким непристойним рахунком — 7:30. Неймовірно, але факт: посередній бельгійський клуб спромігся удома перекрити поразку в Києві в 14 очок перемогою в рідних стінах. Тепер киянам, щоб продовжити єврокубкові виступи, потрібно зосередитися на останньому матчі з «Калевом» і обіграти естонців із двозначною різницею очок.

ТАБЛО

Єврокубок ФІБА.

Перший груповий раунд. 4-й тур

Група В. «Спіру» (Бельгія) — «Хімік» (Україна) — 70:63 (16:17; 23:11, 18:19, 13:16; Ріддік (18), Біггс (12) — Хендерсон (27+8 втрат), Корочкін (12)), «Динамо» (Моск. обл., Росія) — «Баронс» (Латвія) — 80:61.

Турнірне становище: «Динамо» — 8, «Спіру» — 7, «Хімік» — 5, «Баронс» — 4.

Група Е. «Льєж» (Бельгія) — «Київ» — 80:62 (18:20, 20:16; 12:19, 30:7; Соучу, Хаггінс (по 21) — Печеров (18), Дроздов (15), Грір (14)).

Турнірне становище: «Льєж» — 5 (3 матчі), «Київ» — 4 (3), «Калев» (Естонія) — 3 (2).