Наступний понеділок буде для Києва днем важким ще й через навалу «важкого металу». 27 листопада в Міжнародному центрі культури та мистецтв (колишній Жовтневий палац) виступлять ветерани музичного стилю «хеві-метал», одна з найкращих сучасних груп цього жанру — «Кінгдом кам» (Kingdom Come). Ціна квитків — від 50 до 250 гривень.
Цей гурт має культовий статус серед шанувальників «важкого металу» на теренах колишнього СРСР, але вперше виступила тут лише в лютому минулого року — у Санкт-Петербурзі в рамках фестивалю «Герої світового року». Той концерт був настільки вдалим, що згодом американсько-німецькі рокери вирішили дати 12 концертів у різних містах Росії та по одному — в Києві й Алмати. «Пострадянський» тур «Кінгдом кам» відбувається цього місяця й присвячений розкрутці нового альбому групи, який має назву Ain't Crying For The Moon.
Група з біблійною назвою Kingdom Come, що перекладається як «Царствіє прийде», постала у Нью-Йорку в 1987 році. Її організували уродженець Гамбурга Ленні Вольф та четверо американських музикантів. Вони не мали сумнівів стосовно напряму діяльності — це мав бути класичний хард-рок у стилі «Лед Зеппелін» та «Скорпіонз». Нова група впоралася з цим завданням на всі 100 відсотків. Коли 1988 року фірма «Полігрем» випустила дебютний альбом гурту під простою назвою Kingdom Come, слухачі були впевнені, що платівку видали «на-гора» колишні члени «Лед Зеппелін», які зібралися під новою назвою! Схожість із класиками британського та світового хард-року була настільки вражаючою, що на фестивалі «Монстри року-1988» члени групи «Металліка» жартома називали Ленні Вольфа Робертом Плантом. Інші двоє класиків хеві-металу — Оззі Озборн та Геррі Мур — присвятили «Царствію» сатиричну пісню під назвою Led Clones («Клони Лед Зеппелін»).
Легенда «Лед Зеппелін» була ще надто популярною, і перший альбом «Кінгдом кам» став платиновим у США, Німеччині та Канаді, користувався успіхом і на інших музичних ринках. Музика в другому альбомі In Your Face (1989) також дуже скидалася на творіння «Лед Зеппелін», і групу почали передражнювати як Kingdom Clone («Царственний клон»). Але критики просто знищили цю платівку, вона мала менший комерційний успіх, тож Ленні Вольф залишив гурт. Розбіглися й інші музиканти. Після однієї невдалої спроби Вольф повернувся до рідної Німеччини і там відродив групу вже в третьому складі, з чітким планом більше не копіювати «Лед Зеппелін» та інших класиків, а покладатися на власні ідеї.
Спрацювало! «Хеві-металева» формація, складена з переважно німецьких музикантів, успішно концертує в Європі та решті світу. Нині «Кінгдом кам» — це вокаліст Ленні Вольф, соло-гітарист Ерік Ферстер, ритм-гітарист Єнс Леонхарт, бас-гітарист Джордж Мейкок-молодший та барабанщик Хендрік Тізбрюммель.