Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Головний козир «Сокола» — командний дух. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
За десять років проведення Континентального кубка — другого за рангом клубного змагання Європи — чемпіон України до півфінальної стадії цього турніру пробився вчетверте: одного разу це робив «Беркут», ще тричі — «Сокіл». Цього уїк-енду «соколята» спробують покращити своє досягнення в єврокубку. За єдину путівку до фінальної пульки «Сокіл» змагатиметься в Мінську з місцевою «Юністю», а також командами «Казахмис» (Караганда, Казахстан) та «Ред булл» (Зальцбург, Австрія). Перед від'їздом киян до Білорусі, де одразу після групових матчів Континентального кубка вони проведуть ще чотири матчі екстра-ліги, головний тренер «Сокола» Олександр Сеуканд відповів на запитання кореспондента «УМ».
— Пане Олександре, наскільки ви задоволені поповненням команди під час трансферного вікна?
— Наші старі-нові гравці — це трійка перевірених часом ветеранів. Вони мають необхідну майстерність і досвід, чого не вистачає молоді. «Старим» може бракувати швидкості, але її компенсує правильний вибір позиції. Я б хотів, щоб ці хлопці залишалися в команді якомога довше. Це залежить від фінансового становища «Сокола», а воно наразі дуже скрутне.
— А яке враження справляють «молоді надії»?
— У цьому сезоні Володимир Алексюк — один з основних гравців «Сокола», я йому довіряю діяти й у меншості, й у більшості. Хотіли навіть спробувати його на грудневому Кубку виклику у формі збірної України, але Володя, певно, поїде на молодіжний чемпіонат світу.
Іншому захисникові, Руслану Свиридову, всього 18 років, але він постійно тренується з основним складом. Захвалювати його поки ні за що, але хлопець добре катається, має непогані фізичні кондиції, чіпко діє в обороні й приносить команді посильну користь. Якщо він не виконує поставлених завдань, то сідає на лавку.
Миколі Сидорову ще потрібно багато працювати, передусім функціонально. У матчі з «Брестом» я його відправив у запас, бо він почав діяти «один проти всіх». Але в хокей так не грають — це командний вид спорту.
Тарас Бега подорослішав і став мудрішим. Добре тримає удар; шкода, що ми не встигли його заявити на Континентальний кубок.
— Як можна оцінити стан команди у фізичному, психологічному, ігровому плані?
— Зараз, після двох виграшів у ВЧБ, настрій піднесений. Перемога — це наш наркотик. Але не можна говорити, що у нас все в порядку, — це було б самообманом. Непокоять помилки у захисті в невимушених ситуаціях. Будемо працювати над їх виправленням.
Хлопці перебувають у різному функціональному стані, особливо важко новачкам. Втомилися й наші лідери, котрі грають зі старту сезону, адже на них лягло потрійне навантаження, відповідальність за всю команду.
— У чому сильні сторони нинішнього «Сокола»?
— Передусім у командному дусі. Досвід, мудрість, майстерність ветеранів додають упевненості. Наприклад, той же Савицький вміє вдало почати атаку — сподіваюся, цьому навчатимуться у нього молоді гравці. Хоча те, що новобранці витратили багато часу, борсаючись у чемпіонаті України, не пішло їм на користь.
— Раніше голи давалися команді з великою напругою, а в останніх матчах «Сокіл» став більше закидати. У чому причина?
— Далася взнаки зросла майстерність новачків. З'явилася можливість варіювати складом. Наприклад, у грі з «Німаном» поява четвертої ланки зняла частину навантаження із захисників і дозволила перепочити лідерам.
— Що вам відомо про суперників по Континентальному кубку?
— Мінську «Юність», одного з лідерів білоруського хокею, ми добре знаємо по чемпіонату сусідньої країни. «Казахмис» тривалий час виступає у вищій російській лізі й постійно фігурує там серед лідерів. Казахстанський клуб, на відміну від нашого, забезпечений матеріально. Австрійська команда теж добре укомплектована.
— З якими планами їдете до Мінська?
— Кожен матч для нас буде наче фінальний. У принципі, це навіть непогано, що гратимемо щодня, хоча й важко фізично, але команда перебуватиме в ігровому тонусі. Щоб гідно протистояти серйозним суперникам, доведеться докласти багато зусиль, виявити бажання перемогти.
— Попри те, що пріоритетним турніром для «Сокола» залишається чемпіонат Білорусі, бути статистами у єврокубку ви, мабуть, не збираєтеся?
— Про це не йдеться! Чому б не спробувати скористатися шансом, який у нас є? Просто приїхати до Мінська, щоб поїсти там і подивитися на суперників, — це дурниці. Для молоді це гарний шанс проявити себе. Крім того, у турніру існує преміальний фонд — чим вище місце посядемо, тим більше призових отримаємо. Якщо будемо останні — дадуть стільки, що вистачить хіба на насіння...
17 листопада
«Казахмис» (Казахстан) — «Сокіл» (Україна)
«Юність» (Білорусь) — «Ред булл» (Австрія)
18 листопада
«Ред булл» — «Казахмис»
«Юність» — «Сокіл»
19 листопада
«Сокіл» — «Ред булл»
«Юність» — «Казахмис»
Переможець групи виходить до фінального раунду, де вже заявлені «Авангард» (Омськ, Росія), «Ільвес» (Тампере, Фінляндія), «Альба Волан» (Секешфехервар, Угорщина).
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>