Курортне містечко Рієка на Адріатиці увійде в історію ігрових видів спорту України. Саме там, здобувши перемогу над німкенями в другому матчі другого групового етапу чемпіонату світу, наша жіноча збірна достроково вийшла у півфінал світової першості та стала володарем путівки на Олімпійські ігри-2004. Попри всі ігрові заслуги команди Леоніда Ратнера, найголовнішою запорукою успіху наших дівчат все ж слід вважати психологічну стійкість. Саме вона дозволила українкам у Хорватії здобути три важливі перемоги з різницею у один-два м'ячі над найголовнішими суперницями з Норвегії, Словенії та Німеччини.
Психологія була найголовнішим бар'єром і в позавчорашній зустрічі, проти німкень. Коли розумієш, що до мрії залишився тільки один крок, досить важко тримати себе в руках. Ще одним поясненням вдалої гри нашої збірної є її непередбачуваність у кращому сенсі цього слова. Практично кожен гравець із заявки на чемпіонат у нас здатен здивувати опонентів. Команда Екке Гоффманна, здавалося б, частково вирішила проблему нейтралізації нашої основної голеадорки Олени Цигиці, яка, втім, цього разу з 6 закинутими м'ячами стала кращою у команді. Проте не пройшли безслідно матчі попереднього етапу, коли Ратнер дав відчути смак перемог усім нашим запасним. Тож у матчі з німецькими гандболістками кожна з тих дівчат, що виходили на майданчик, була готова вирішувати колективні завдання. Десять (!) з одинадцяти українських гандболісток змогли «розписатися» у воротах голкіперів Сабіни Енглерт та Клари Вольтерінг. Фактично кращі можливості кадрової ротації й стали тим переконливим аргументом, який дозволив Україні вирвати чергову перемогу за рівної гри. Навіть обидва воротарі — Лариса Заспа та Наталія Борисенко — змогли продемонструвати однаково високий рівень надійності. Лариса відбила 9 кидків з 26 за 43 хвилини перебування на майданчику, а Наталка за 17 хвилин зробила 6 вдалих «сейвів» при 12 кидках (50 відсотків надійності!).
Після гри один з тренерів збірної України Олександр Кубраченко погодиться, що психологічна витримка наших дівчат стала вирішальною у зустрічі. Наставник німкень Екке Гоффманн, натомість, визнавши кращу наснагу і концентрацію суперниць, зауважив, що не бачить підстав, аби українки не виграли цей чемпіонат світу. Оглядачі взагалі вважають, що фінал Франція — Україна став би окрасою турніру. Проте француженки, вочевидь, будуть першими у групі Е, тож уникнути зустрічі з ними вже у півфіналі можна було, лише не програвши вчора угоркам, що дозволило б Україні стати першою в групі F.
Результати позавчорашніх матчів на чемпіонаті світу:
Група Е
Росія — Іспанія — 25:25 (13:13), Австрія — Франція — 25:28 (15:14), Корея — Сербія і Чорногорія — 33:35 (19:17)
Турнірне становище: Франція — 6, Росія та Іспанія — по 5, Корея та Сербія і Чорногорія — по 4, Австрія — 0.
Група F
Німеччина — Україна — 23:25 (12:12; найрезультативніші у збірній України: Цигиця — 6, Яценко — 4, Вергелюк і Доценко-Ляпіна — по 3), Угорщина — Норвегія — 24:24 (14:11), Словенія — Румунія — 30:28 (15:12)
Турнірне становище: Україна — 7, Угорщина та Норвегія — по 5, Словенія — 4, Німеччина — 2, Румунія —1.