У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Тепер уже й не віриться, що ще років із п'ятнадцять тому поліетиленові пакети в країнах колишнього СРСР вважалися майже розкішшю, всі ходили з плетеними «авоськами» й торбами, а потрапляючи за кордон, нагрібали в супермаркетах купу безкоштовних пакетів - щоб «обдаровувати» по приїзді родичів. Нам не віриться, а от африканський Занзібар, схоже, повертається саме до таких часів. Днями місцева влада заради охорони навколишнього середовища й інтересів туристичного бізнесу заборонила виробництво й імпорт поліетиленових пакетів.
Як повідомляє агенція «Рейтер», місто Занзібар, розташоване на однойменному острові неподалік узбережжя Танзанії в Індійському океані, є транзитним пунктом для поставок таких кульків на східне узбережжя Африки. Щомісяця через порт Занзібара проходить понад 200 тонн пакетів. А вони, між іншим, не лише псують довколишні краєвиди, а й небезпечні для навколишнього середовища. Зокрема, коли потрапляють у море - безліч хижих тварин, які харчуються медузами, помилково приймають пакети за свій харч і давляться ними. Не кажучи вже про естетичне «задоволення» купальщиків, які змушені оминати плаваючі поліетиленові «острівці». А туризм, до речі, є основним джерелом наповнення занзібарського бюджету. При цьому значна частина державної скарбниці витрачається на переробку каналізаційних відходів та утилізацію сміття, з якого встигають ліквідувати лише третину.
Тож, незважаючи на те, що заборона на поліетиленові пакети спричинить бюджетні втрати у 400 тисяч доларів щорічно, уряд Занзібара сподівається, що прибуток і вклад у здорове майбутнє повністю цю неприємність компенсує.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>