Наприкінці вересня студенти колишнього Гуманітарного інституту «Артек» зітхнули з полегшенням. Адже їхній навчальний заклад після майже півроку «підвішеного стану» знову став легальним. Точніше, на базі колишнього інституту вирішили відкрити філію найбільшого українського педвузу — київського Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. «Артеківському» гуманітарному інституту критично не вистачало дипломованих викладачів — професорів, докторів та кандидатів наук, тому Державна акредитаційна комісія у квітні цього року позбавила його ліцензії.
Тим часом найкращому в Україні дитячому курортно-оздоровчому центру дуже потрібні молоді талановиті педагоги. Щороку серед студентів педагогічних ВНЗ проводиться конкурс, переможці якого мають право поїхати на стажування до «Артеку» вожатими (про його умови можна прочитати на сайті http://artek.org).
На осінньо-зимовий сезон вожатими тут працювали студенти Гуманітарного інституту. Вони також стажувалися у школі, яка діє на території «Артеку».
Як розповіла прес-секретар «Артеку» Марія Слободян, у «Артеку» задоволені тим, що їхній вуз узяв під опіку університет ім. Драгоманова, адже тепер сюди будуть приїздити найкращі педагоги, а студенти матимуть унікальну можливість постійно працювати з цікавими, талановитими та нестандартними дітьми з різних країн. Відомо ж, що справжніми педагогами стають не ті, хто гарно штудіює теорію, а ті, хто якомога більше спілкується з дітьми. Так що і «драгоманівці», вочевидь, матимуть чому повчитися в «артеківців».
ДОВІДКА «УМ»
У Гуманітарному інституті «Артек» діяв лише один факультет — психології. Студенти вчилися 5 років, на кожен курс набирали 50 осіб. Усього в «Артеку» працює 2300 осіб персоналу, з них близько 400 вожатих. У МДЦ діє 10 таборів (кожен може набрати 400 дітей), а за осінньо-зимовий період тут відпочиває півтори тисячі дітей.