«Був розрахунок, що ніхто про топлес не дізнається»
Конкурс «Міс Європа-2006» закінчився, учасниці роз'їхалися додому, а саме «шоу» обростає новими подробицями і скандалами. Ось хоча б узяти нашу представницю Олену Авраменко. Виявляється, майбутня міліціянтка має далеко «не стерильну» репутацію — ще у квітні Олена знялася... оголеною для обкладинки автобіографічної книги Омара Арфуша. А через півроку мало не виграла конкурс, який Арфуш організовував, стала «першою віце-міс Європа». Оце «щасливий» збіг обставин!
Валід Арфуш, один із братів, які придбали ліцензію на проведення цього конкурсу в Україні на три роки поспіль, обурюється будь-яким закидам iз цього приводу. Так само його дивує цікавість журналістів до «голих» фотографій Альони. Він, щоправда, визнає: учасницям подібних шоу не можна брати участь в еротичних фотосесіях, друкуватися оголеними в «характерних» журналах. Це дійсно усталена вимога конкурсів краси високого рівня: репутація учасниць не має бути підмочена «полуничкою». Але Валід має виправдання: напівгола Авраменко, яка обіймає його брата, — це просто «гламурна» фотографія, жодних непристойностей. Всі відомі моделі, мовляв, погоджуються на такі зйомки. «На кастинг для обкладинки приходили сотні людей, і серед них була Олена. Що ж тут такого?» — каже Валід в інтерв'ю «УМ».
За його версією, те, що саме ця дівчина вже восени виграла інший кастинг — той, на якому Арфуш відбирав представницю України для участі в «Міс Європа», — теж випадковість. Дивовижні збіги, нічого не скажеш.
Це відзначає і почесний президент Національного комітету «Міс Україна» Сергій Матяш. Він також не вважає фотографію Олени надто цнотливою. «Звісно, такі фото не дозволяються, — коментує він ситуацію для «УМ», — Але був розрахунок, що ніхто не дізнається: книжка вийшла ж далеко за межами України, не всі впізнають моделей в обличчя».
Нестор із м'ясокомбінату
Однак не це найбільше засмучує Сергія Матяша — визнаного лідера індустрії конкурсів краси в Україні. «Нас здивувала мала кількість країн, які брала участь у конкурсі «Міс Європа», відсутність реклами й спонсорів, напівпорожній зал, дуже дивний склад журі, — каже пан Сергій. — Проведення такого конкурсу — це шанс показати Європі свою державу. Але цього в Україні не відбулося».
Є питання і щодо надто широкого представлення України у журі та участі в суддівській колегії такої одіозної фігури, як Нестор Шуфрич. Валід Арфуш на це відповідає: «У Європі ж про це не знають».
До речі, Шуфричу участь у «Міс Європа-2006» «вилізла боком». Постійний представник Президента в Криму, давній опонент Нестора Івановича Геннадій Москаль заявив, що присутність Шуфрича у журі такого «поважного і відомого конкурсу» є аморальною і зводить сам конкурс нанівець. За інформацією сайту «Обком», пан Москаль порівняв участь Шуфрича у «Міс Європа» з «приєднанням товариства захисту тварин до м'ясокомбінату». За даними екс-заступника міністра внутрішніх справ, у 1998 році Нестор жорстоко побив свою дружину — кількаразову переможницю міжнародних конкурсів краси. Дізнавшись про атаку Москаля, Нестор не здивувався і заявив у відповідь, що інформація, яку воскресив представник Ющенка, була спростована ще вісім років тому.
Пінг-понг українців і французів
Наскільки чесно обирали цьогорічну «Міс Європа»? Подейкують, що все було вирішено заздалегідь, і почесний титул мали віддати саме Олені Авраменко. А, корона, мовляв, не дісталася їй тільки тому, що член журі Раїса Богатирьова в останній момент злякалася міжнародного скандалу.
Щоправда, Сергій Матяш вважає, що справа не в совісливості Богатирьової. Просто власник бренду «Міс Європа», компанія Edmund France Group, одночасно є організатором конкурсу «Міс Франція». Тобто між Арфушами і французами міг відбутися бартер: корона в обмін на право проведення конкурсу. Тому й не потрібно було братам шукати багатьох спонсорів, достатньо одного горілчаного заводу.
До того ж Роберто Каваллі, за словами Матяша, приїхав бути головою журі не просто так, на заміну Шерон Стоун, а передусім щоб відкрити в Києві бутік.
Престижність шоу «Міс Європа» нині кульгає на всі ноги. Конкурс узагалі розвалився на три частини — найкрасивішу європейку обирають і в Чехії, і у Франції, і у Мілані. Причина такої троїстості проста — нерентабельність конкурсу, який цьогоріч знову ніхто не хотів купувати. Переговори вели з Туреччиною, але викидати 300 тисяч євро за право проведення турки відмовилися. Тут і трапилися брати Омар та Валід Арфуші.
Ведучу для Києва обрали теж нібито не випадково, а в результаті «змови». Як твердить Сергій Матяш, Вікторія Лопирьова — «Міс Росія-2003» — спочатку сама хотіла брати участь у конкурсі. Їй начебто навіть обіцяли корону з діамантами, але не склалося, тому довелося погодитись хоча б на роль конферансьє. До слова, Вікторія Лопирьова не зовсім чужа Україні людина: вона була «Міс Донбас».
Цього року директор конкурсу «Міс Росія» (таку «посаду» має Лопирьова) вирішила позбавити шансу на перемогу і цьогорічну «Міс Росія», яка, за «офіційною» версією, захворіла. «Очевидно, однієї зірки від Росії цілком достатньо», — жартує Сергій Матяш. Загалом він відзначає упередженість конкурсу «Міс Європа» й цитує неназваних експертів: «Таке враження, що організатори — французькі та українські — грали у пінг-понг».
Але Валід Арфуш в інтерв'ю «УМ» висловлює переконання: конкурс пройшов на достойному рівні, без жодних зловживань і упередження. Судді були справедливі й поважні. А журналісти (себто ми) завжди щось критикують, їм усе не подобається. І це замість того, щоб похвалити братів... Ну то й Бог нам суддя...