Полтаву інколи називають столицею вітчизняної отоларингології, натякаючи на те, що саме тут живе і працює головний ринолог України Сергій Безшапочний. До відомого на теренах усього колишнього Союзу фахівця справді звертаються по допомогу навіть столичні світила. Нещодавно ж Полтава вкотре довела свою непровінційність ще й презентацією обладнаного найсучаснішою апаратурою австралійської фірми «Карл Шторц» окремого ендоскопічного операційного блоку в ЛОР-відділенні обласної клінічної лікарні.
Згадане імпортне устаткування залишається найвищим досягненням світової медицини в галузі отоларингології. А опинилося воно в обласному центрі завдяки тому ж таки академіку Безшапочному та його соратникам-однодумцям. Кілька років тому він перебував на стажуванні в австралійській клініці, яку очолює зірка світової величини професор Штанбергер. І якщо за фаховими знаннями, досвідом, майстерністю український ринолог практично не поступався своїм закордонним колегам, то апаратура, з якою працювали останні, була для нашого медика такою ж екзотичною, як і заокеанська природа.
Згодом уже на Полтавщині, в курортному Миргороді, влаштували перший конгрес ринологів України. Саме там Сергій Безшапочний знову побачив австралійське обладнання і запропонував придбати його тодішньому ректору розквартированої у Полтаві Української медичної стоматологічної академії Миколі Скрипникову. Тож купили апаратуру за кошти академії. А встановили її у провідному медичному закладі Полтавщини — обласній клінічній лікарні, виділивши для імпортної диво-техніки окремий ендоскопічний операційний блок.
Начинений електронікою інструментарій дозволяє Сергію Безшапочному та його колезі Валерію Лобурцю оперувати, не порушуючи цілісної структури організму. Йдеться про унікальні малотравматичні операції з видалення найрізноманітніших пухлин і поліпів у важкодоступних місцях — гайморових пазухах, гортані, вухах тощо. Не лише фахівцям відомо: для того, щоб добратися туди й видалити «зайве» тіло розміром із копійку, озброєному тільки скальпелем хірургу доводилося розрізати, а потім зашивати ледь не вдесятеро більшу «латку».
Зараз же достатньо лише невеличкого проколу. Далі — справа філігранної техніки лікаря. За допомогою відеокамери, вмонтованої на кінчику довгої голки, хірург заглиблюється в ніс, вухо чи гортань пацієнта і робить операцію, спостерігаючи проблемний орган зовні на екрані монітора. Згаданих «безкровних» операцій у Полтаві зробили вже близько двохсот.