Тим часом не лише на СНДівському просторі, а й загалом у медичному світі тривають дискусії з приводу того, наскільки безпечні альтернативні пологи. Так, новозеландські лікарі занепокоєні широкою практикою народження малюків у воді.
Детально проаналізувавши кілька випадків, коли нетрадиційний метод мало не закінчився трагедією, вони дійшли висновку, що для широкого застосування на практиці пологів у воді потрібні додаткові дослідження.
Прихильники такого народження стверджують, що вода створює підвищений комфорт для матері та знижує травматизацію дитини, бо умови в гарячій ванній наближені до тих, з якими дитина стикається під час внутрішньоутробного розвитку. Рефлекси новонародженого, за їх твердженням, не дають малюку робити дихальних рухів до моменту витягнення з води.
Проте новозеландці не погоджуються з таким висновком. Вони кажуть, що статистика смертності при водних пологах насправді близька до тієї, що реєструється при традиційних. Але даних для порівняння обох методів явно недостатньо, аби з'ясувати усі плюси та мінуси двох методик. Кілька малюків, що потрапили до новозеландської клініки після народження у воді, мали респіраторний дистрес різних ступенів, від середнього до важкого, тобто порушення в роботі дихальної системи.
Водночас пацієнти добре піддавалися лікуванню, яке не завдало шкоди їх здоров'ю. За словами педіатрів, у деяких випадках діти, що народжуються в умовах нестачі кисню, таки роблять передчасні дихальні рухи, тож виникає ризик, що вода може потрапити у дихальні шляхи.