У цьому сезоні «батьки» Ліги чемпіонів змінили формулу розіграшу — збільшено до двох тижнів інтервали між турами на першій груповій стадії, бо скасовано другий груповий турнір (команди виходять одразу до «плей-оф», що стартує навесні). Це мало б, по ідеї, звести до мінімуму кількість прохідних матчів, у яких нічого не вирішується. Адже головне завдання Суперліги — суперприбутки, а хіба ходитимуть уболівальники на «тренувальні ігри з підвищеною відповідальністю», хіба викладатимуть кревні грошики за квитки на матчі, в яких грандів представляють резервісти, та й ті ледь пересувають ноги, бо команда вже вирішила турнірне завдання? Втім розподіл учасників основного турніру Ліги чемпіонів на справді відбірну еліту та «середняків» і аутсайдерів фактично перекреслив прагматичний задум організаторів. І цього року не бракує «розвантажувальних» зустрічей, які язик не повертається назвати словом «поєдинки».
Скажімо, позавчора в останньому турі «на розслабоні» грали «МЮ» зі «Штутгартом», «Реал» із «Порту», хіба що за грошову винагороду від щедрої УЄФА мали змагатися у своїх парах футболісти «Мілана» та «Челсі». Хоч якась видовищність тут залежала лише від поваги тренерів до своїх уболівальників. Не надто зважав на інтереси своїх «тифозі» клуб Сильвіо Берлусконі, натомість врахувавши власний інтерес — матч за Міжконтинентальний кубок проти аргентинської команди «Бока хуніорз», який доведеться проводити цієї неділі в Токіо. Тож усю основу «россо-нері» — Андрія Шевченка, Паоло Мальдіні, Алессандро Несту, Кафу, Андреа Пірло, Дженнаро Гаттузо й Джузеппе Панкаро — було заздалегідь відправлено до Японії, аби хлопці акліматизувалися. Проти «Сельти» на поле стадіону «Сан-Сіро» у вівторок вийшов грати фактично «Мілан-2», посилений гравцями з лави запасних основної команди, бразильцем Кака та португальцем Руєм Коштою. У воротах стояв Аббіаті замість Діди, всі 90 хвилин провів на полі відновлений після травми Каха Каладзе. Результат — перемога явно більше настроєного на взяття трьох очок іспанського клубу. От і вийшло, що даремно так билися в Бельгії «Брюгге» та «Аякс». Винагородою господарям, котрі до останнього розраховували на гідність «міланістів», стала лише путівка до Кубка УЄФА. До речі, українець Сергій Серебренников у цій грі на полі не з'являвся.
Відповідальніше за «Мілан» до останнього туру поставилися фаворити з Мадрида, Манчестера та Лондона — їхні склади виглядали хоча де в чому й «полегшено», але зірки на кшталт Роналдо, Фігу й Зідана, ван Ністелроя та Гіггза, Лемпарда і Джеремі свою справу робили. Тому фани «МЮ», «Реала» та «Порту» отримали від «спарингів» за участю улюблених команд те, чого й слід було очікувати. А футболісти «Челсі» без допомоги Даффа й Муту вчинили справжній спортивний подвиг, ставши «просто так» на заваді турецькому «Бешикташу». Ця гра — знову з урахуванням недавнього теракту в Стамбулі — проходила на стадіоні в німецькому Гельзенкірхені, де наступного року відбудеться фінал ЛЧ. І даремно турецькі фани біснувалися, та так, що аж другий тайм почався із запізненням на 8 хвилин — за 13 хвилин до завершення матчу «поліцейські» в синій формі «дотиснули» номінальних господарів, відправивши у ворота Оскара Кордоби два м'ячі.
Про це вже знали в Празі й «Спарта», і «Лаціо». Нульова нічия між цими суперниками, до якої йшлося, залишала на третьому місці в групі чехів, але їм хотілося більшого, аніж продовження європейської кампанії в Кубку УЄФА. Тож наставник господарів кидав у бій усе нових і нових форвардів, довівши їх кількість фактично до чотирьох. На 90-й хвилині лише воротарський геній Анджело Перуцці врятував римлян від пропущеного м'яча (головою впритул бив Томаш Юн), на третій доданій пражани ледве не побили знайомого нам арбітра Батішту, котрий перервав атаку з виходом сам на сам свистком на користь порушників правил. Але до снаряда, виконати останній штрафний, підійшов зірковий ветеран, капітан «Спарти» Карел Поборськи, майстерно навісив у штрафний майданчик італійців — і Марек Кінцль, що увійшов у гру менш як 20 хвилин тому, вистрибнув вище за Перуцці, переправивши шкіряну кулю під поперечину. Мабуть, шкода буде Чехії розлучатися з нападаючим, якого вже продано в пітерський «Зеніт». Але головне — «Спарта» уперше вийшла до «плей-оф».
Результати позавчорашніх матчів у Лізі чемпіонів:
Група Е
«Манчестер юнайтед» (Англія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 2:0
Голи: ван Ністелрой, 45; Гіггз, 58
«Рейнджерс» (Шотландія) — «Панатинаїкос» (Греція) — 1:3
Голи: Молс, 28 — Жутаутас, 32; Басінас, 62; Константіну, 80
Підсумкове турнірне становище:
І В Н П М О
1. «Манчестер юн.» 6 5 0 1 13-2 15
2. «Штутгарт» 6 4 0 2 9-6 12
3. «Панатинаїкос» 6 1 1 4 5-13 4
4. «Рейнджерс» 6 1 1 4 4-10 4
Група F
«Партизан» (Сербія і Чорногорія) — «Марсель» (Франція) — 1:1
Голи: Делібашич, 80 — Мідо, 61
«Реал» (Іспанія) — «Порту» (Португалія) — 1:1
Голи: Соларі, 9 — Дерлей, 35 (пен.)
Підсумкове турнірне становище:
І В Н П М О
1. «Реал» 6 4 2 0 11-5 14
2. «Порту» 6 3 2 1 9-8 11
3. «Марсель» 6 1 1 4 9-11 4
4. «Партизан» 6 0 3 3 3-8 3
Група G
«Бешикташ» (Туреччина) — «Челсі» (Англія) — 0:2
Голи: Хассельбайнк, 77; Брідж, 89
«Спарта» (Чехія) — «Лаціо» (Італія) — 1:0
Гол: Кінцль, 90+3
Підсумкове турнірне становище:
І В Н П М О
1. «Челсі» 6 4 1 1 9-3 13
2. «Спарта» 6 2 2 2 5-5 8
3. «Бешикташ» 6 2 1 3 5-7 7
4. «Лаціо» 6 1 2 3 6-10 5
Група H
«Брюгге» (Бельгія) — «Аякс» (Голландія) — 2:1
Голи: Ланге, 27; Сетернс, 85 — Сонк, 42
«Мілан» (Італія) — «Сельта» (Іспанія) — 1:2
Голи: Кака, 41 — Хесулі, 42; Хосе Ігнасіо, 72
Підсумкове турнірне становище:
І В Н П М О
1. «Мілан» 6 3 1 2 4-3 10
2. «Сельта» 6 2 3 1 7-6 9
3. «Брюгге» 6 2 2 2 5-6 8
4. «Аякс» 6 2 0 4 6-7 6
До 1/16 фіналу вийшли перші дві команди з кожної групи, з третіх місць — до наступного раунду Кубка УЄФА.