Вакханалія через двовладдя
Незважаючи на те, що у столиці функціонує Київське міське головне управління земельних ресурсів Держкомзему, Київська міська рада в травні 2002 р. створила ще одну однорідну структуру. Назвали її Головне управління земельних ресурсів. Не можна сказати, що права рука не знала, що робить ліва. Очевидно, колишній мер столиці і його команда свідомо пішли на створення цієї організації, яка в багатьох питаннях почала дублювати територіальну держкомземівську. Бо усвідомлювали, що земля в Києві — це більше, ніж земля. Це золота акція, вартість якої постійно зростає.
Головне управління земельних ресурсів КМДА відразу потягнуло «ковдру» на себе, почало вільно, на свою користь, трактувати законодавство. Це робити було нескладно, зважаючи на недосконалість правової бази. Заступник голови Київської міської державної адміністрації А. Муховиков усіма силами і засобами продовжує захищати честь мундира. Мовляв, ми маємо достатньо прав, повноважень, щоб самостійно проводити земельну політику в столиці.
Незалежні експерти стверджують: саме муніципальне управління провокує хаос, який породжує резонансні публічні скандали. А тим часом конфлікт між двома столичними земельними управліннями загострюється. Хто розрубає «гордіїв вузол» ? Чи припиниться у Києві земельна вакханалія? Щоб з'ясувати ситуацію, ми запросили до розмови начальника Київського міського головного управління земельних ресурсів Сергiя Харченка.