У ВНЗ працюватимуть юридичні клініки
При вузах, у яких готують юристів, відтепер можуть працювати юридичні клініки, де студенти-старшокурсники під кураторством своїх професорів будуть надавати безкоштовні юридичні консультації усім бажаючим. Це нововведення задекларовано в Указі Президента країни про правову освіту населення. Так «клініки» будуть прекрасною практикою для майбутніх юристів та допоможуть малозабезпеченим громадянам отримати фахову правову консультацію.
Вузівські побори: де, скільки, за що?
Зі студентів у багатьох ВНЗ незаконно «стягують» від 2 до 100 грн. за пропущену пару, невиконане завдання, перездачу іспиту. Про це повідомила прес-секретар Студентського братства Анастасія Хонякіна. «В результаті дослідження, проведеного Всеукраїнським моніторинговим комітетом порушення прав студентів, «Студентське братство» виявило незаконні побори зі студентів від 2 до 80 грн. за пропущену пару, від 10 до 60 грн. за перездачу заліку і від 20 до 100 грн. за перескладання іспиту», — розповіла Анастасія. Студентське братство з'ясувало, що найбільші побори існують у приватних вищих навчальних закладах. Так, за словами Хонякіної, у Київському міжнародному університеті «беруть» 100 грн. за перескладання іспиту, 5 гривень — за кожну пропущену пару. Дещо менше «стягують» зі студентів у МАУП. За інформацією Студбратства, залік тут «коштує» 10 грн., іспит — 20 грн.
У школі впала стеля
Позавчора в Тернопільській школі №5 відвалилася частина стелі розміром 1,2 на 1,3 метри. Діти не постраждали через те, що були в їдальні. Міський відділ освіти планує перевірити всі навчальні заклади міста, щоб уникнути подібного сорому.
Паранджу — зняти
Вчительку-мусульманку з Великобританії адміністрація школи попросила знімати чадру під час уроків, бо дітям важко сприймати матеріал, коли вони не бачать обличчя викладача. Суд, до якого потерпіла звернулася, відмовився визнавати вимогу адміністрації дискримінацією на релігійному грунті. А місцева рада має виплатити вчительці тисячу фунтів стерлінгів за «завдану образу».
Мусульманофобія
Міносвіти Великобританії розіслало звернення до місцевих ВНЗ, в якому просить вчителів спостерігати за студентами «азіатської зовнішності» і мусульманами, які викликають підозри в причетності до екстремістських угруповань. Вчителям пропонують повідомляти про підозрілих осіб Особливу службу (політичну поліцію). Пояснюють таке незвичне прохання тим, що коледжі останнім часом стали «оплотом вільнодумства» та часто терористи виявляються студентами британських ВНЗ. Мусульманські організації Великої Британії дуже незадоволені такими нововведеннями.
Що за школа без презервативів!
У США презервативи розповсюджують у школах та коледжах. Вважають, що це зменшить потенційний ризик небажаних вагітностей та поширення СНІДу. Часто кошики з презервативами ставлять просто у холах навчальних закладів або продають поруч як кока-колу чи бутерброди. Більше того, на рейтинг навчального закладу негативно впливає відсутність у ньому цих гумових виробів. У рейтингу американських ВНЗ кілька коледжів отримали значно нижчі показники через те, що їхнє керівництво не турбувалося про «статеве здоров'я» студентів.