Київська патріархія Української православної церкви започаткувала безкоштовну акцію — нове видання «Закону Божого» українською мовою розповсюджуватимуть серед родин, у школах і бібліотеках. Перший наклад книги становить 150 тисяч примірників і вже сьогодні поширюється у Київській, Чернігівській, Житомирській, Хмельницькій і Полтавській областях.
Як розповів патріарх Філарет, видати «Закон Божий» масовим тиражем «церкву спонукало бажання виконувати свою місію — духовно відроджувати суспільство». Українці переважно є православними, але не всі ходять до церкви, а в школах основи християнства не викладають. «Православна церква в Україні розділена, а секти досить швидко набирають сили, руйнуючи тисячолітню православну культуру. Коли ж молоді люди читатимуть «Закон Божий», то зможуть протистояти тоталітарним сектам, які багатьох вводять в оману, — пояснив владика Філарет. — Я зважив, що краще: побудувати 1-2 храми чи видати 150 тисяч примiрникiв «Закону Божого». До храмiв ходитиме тисяча або двi тисячi вiруючих. А «Закон Божий» читатиме вся Україна».
«Закон Божий для сім'ї і школи» написав протоієрей Російської зарубіжної православної церкви Серафим Слобідський. Книга вперше вийшла друком 1950 року в США, 1966 року її переклали українською, а в Україні вперше видали в середині 90-х. Книга дає загальне уявлення про християнський погляд на виникнення і розвиток світу. Тут викладено основи православного віровчення, порядок богослужінь, розповідається про свята православної церкви. У новому виданні упорядники виправили деякі мовні огріхи і додали розділ про історію Української православної церкви. Кошти на видання книги патріархія збирала упродовж кількох років. Значним був внесок меценатів — Сергія Гиренка та Олега Лупу, а також підприємства «Укртрансгаз».
У планах патріархії — видати «Закон Божий» мільйонним накладом. Однак щоб книга потрапила до бажаючих, їм слід написати прохання. «Ці прохання збирають архієреї по всій Україні через духовенство і передають до патріархії, а ми виділяємо для парафій відповідну кількість книжок», — пояснив Філарет.