Кількість ВНЗ в Україні скоротиться вдвічі
«Я думаю, років через десять в Україні буде 120-130 ВНЗ», - вважає міністр науки і освіти Станіслав Ніколаєнко. Міністр розповідає, що частина університетів займатиметься дослідницькою роботою та пояснює потребу скорочення ВНЗ тим, що в нас надто багато вузів порівняно з іншими європейськими країнами, і при цьому якість освіти «кульгає». Крім того, демографічна криза спричинила зменшення кількості випускників шкіл. Тепер їх майже стільки ж, скільки і місць у ВНЗ усіх типів власності. Так що вступити до ВНЗ може практично кожен, хто цього хоче та має гроші на навчання. «Плану щодо закриття або скорочення кількості ВНЗ у нас немає й не буде, адже тут плановість не підходить, це еволюція», - сказав Ніколаєнко.
На сьогодні в Україні більше 300 ВНЗ, з яких 210 - державні, а інші - приватні.
Визначено найкращі ВНЗ світу
У додатку до британської газети «Таймз» вийшли друком результати рейтингового дослідження найкращих ВНЗ світу. Лідерами визнано Гарвард, Кембрідж та Оксфорд (усі - «вузи» Великобританії). Слідом за ними в першій десятці йдуть американські університети та Лондонський королівський коледж.
Загалом у рейтингу є 33 американські університети, 15 британських, по 7 університетів Австралії та Нової Зеландії, по п'ять - Швейцарії та Франції, по три - Німеччини, Японії, Гонконгу та Канади. До рейтингової сотні увійшли по два ВНЗ Китаю та Індії та по одному вузу з Данії, Південної Кореї, Мексики, Ірландії, Австрії та Росії.
Найкращим і єдиним російським вузом, гідним «топ-сто», виявися Московський державний університет ім. Ломоносова (93-тє місце). Українські вузи до рейтингу не потрапили.
У ході опитування 3703 вчених з усього світу просили назвати найкращі навчальні заклади, в яких проводять дослідження, дотичні до спеціалізації цих вчених, а також опитали близько 1000 роботодавців, які наймають на роботу спеціалістів із вищою освітою.
Учителів не вистачає і за кордоном
У найближчі 10 років у світі не вистачатиме 18 мільйонів учителів, пише «Освітній портал». Такий невтішний прогноз дає ЮНЕСКО. Найбільшу потребу в учителях відчують країни Африки та Азії, а також США, Іспанія та Ірландія.
На сьогоднi, стверджує ЮНЕСКО, практично кожен п'ятий житель нашої планети не має можливостi одержати базову освiту.
Краще вчителювати в Люксембурзі
Організація з економічного співробітництва та розвитку порівняла зарплати учителів у країнах світу. Виявилося, що найвищі зарплати одержують вчителі у Кореї, Мексиці та Туреччині, а найнижчі - в Угорщині, Ісландії, Норвегії, Польщі та Ізраїлі. Так середня річна зарплата вчителя з 15-річним стажем у Польщі відповідає 10 тисячам доларiв, у Німеччині, Кореї та Швейцарії - 48 тисячам і вище, а в Люксембурзі перевищує 80 тисяч доларiв. Про це пише видання «Парта».