Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Момент істини — 0:1 на користь «Німана». (Фото Ірини ЧЕРЕПИНСЬКОЇ.)
Позавчора флагман нашого хокею вперше побачив, як воно, одночасно виступати і в українській першості, і в білоруській. Команду, яка опівдні вийшла на матч проти київського «Компаньйона» у чемпіонаті України, назвати «Соколом» можна було лише з великою натяжкою. «Біло-сині» виставили фактично другий склад, яким керував помічник Олександра Сеуканда Анатолій Степанищев. Основні хокеїсти клубу, подивившись із трибуни перший період (3:2 на користь їхніх молодших колег), пішли готуватися до вечірнього протистояння з гродненським «Німаном».
А в наступних двох періодах «Сокіл-2» примудрився програти «Компаньйону», прогавивши в кінцівці зустрічі вихід Юрія Горулька сам на сам із голкіпером Євгеном Напненком. До речі, крім форварда Горулька, якого ще кілька років тому викликали навіть до збірної України, у складі «бізнесової» команди виступають відомі по минулорічному «Соколу» Онищенко й Руфанов, та й інші хокеїсти не вперше стали на ковзани.
Підсумок — 3:4. Схоже, головний клуб країни махнув рукою на національний чемпіонат. Як сказав пізніше пан Сеуканд, виставляти дублерів на ігри ВЧБ незручно перед білорусами, котрі пустили киян до своєї першості, тож у внутрішніх змаганнях гратиме переважно молода зміна. Оскільки цього сезону переможець чемпіонату України визначиться за коловою системою (а не у «плей-оф», як раніше), більшість фахівців заздалегідь віддають трон «Беркуту». Цей київський клуб зібрав під свої знамена чи не найкращих вітчизняних хокеїстів, котрі не змогли знайти роботу за кордоном. У команді Дмитра Підгурського й Раміля Юлдашева виступають гравці збірної, та й інші виконавці не надто нижчого рівня: Толкунов, Проценко, Савенко, Савицький, Савченко, Зіневич, Марковський, Бега, Василевський, Селіверстов. Позавчора «Беркут» у «стоячому» стилі розгромив дітлахів із юнацької школи «Сокола».
«Дніпровські вовки» наразі вирішили сконцентруватися на дитячому хокеї, тому трохи здали позиції й програли у Харкові київському АТЕКу. У колективі столичного заводу, що колись називався «Червоний екскаватор», нині виступають аксакали українського хокею Сидоров і Синьков, а також трохи молодші, але теж знані Млинченко, Ніколаєв, Муханов, Фадєєв...
На тлі «неквапливого пересування на ковзанах», яке можна було спостерігати на трьох льодових аренах країни вдень, вечірній матч четверга між «Соколом» і «Німаном» значно вирізнявся. І швидкостями, й індивідуальною технікою гравців. От лише в завершальній фазі атак команди ніяк не могли «розпечатати» ворота одна одної.
У першій половині зустрічі господарі явно переважали гродненців, і сторонньому спостерігачеві важко було повірити, що зустрічаються аутсайдер чемпіонату й один із лідерів. У другому періоді господарі пробили-таки Віталія Коваля — вдало зіграв на добиванні Юрій Лясковський. Але за мить до цього суддя Шилов дав свисток про зупинку гри, якого поміж галасу ніхто не почув. Виявляється, білоруський рефері з Новополоцька просто... «втратив» шайбу з поля зору, тому й свиснув і гол не зарахував. Після матчу тренер «Сокола» заявив, що в таких випадках дають «довгий» свисток, і, коли шайба повертається в поле зору вже у воротах, фіксують гол. (До речі, днями білоруська федерація оштрафувала Сеуканда на 500 доларів за критику дій арбітра після виїзного матчу в Бресті 27 вересня, тож цього разу він не скаржився на рефері, а лише пояснював ситуацію журналістам.)
У заключній 20-хвилинці «соколята» здали фізично, й «Німан» узявся насідати. Активно діяв український нападаючий у складі гостей Олег Тимченко. Одного разу ворота Миколи Ворошнова врятувала поперечина. А на останній хвилині пані Фортуна відвернулася від киян. 20-річний Дмитро Панцирєв після сольного проходу змусив капітулювати першу п'ятірку «біло-синіх» лише за секунду до сирени про завершення періоду!
Ця перемога дозволила команді з Гродна стати на чолі турніру вперше з 2000 року. А «Сокіл», попри продемонстрований непоганий хокей, залишився на останньому місці. Залишається сподіватися, що молоді хлопці продовжуватимуть прогресувати і за допомогою ветеранів таки почнуть разом набирати очки та піднімуться з дна таблиці.
Відкритий чемпіонат
Білорусі. Екстра-ліга
13-й тур. «Юність» — «Металург» — 3:0, «Гомель» — «Брест» — 6:2, «Хімік-СКА» — «Хімволокно» — 4:2, «Вітебськ» — «Керамін» — 6:2, «Сокіл» — «Німан» — 0:1 (0:0, 0:0, 0:1; шайба: Панцирєв, 59:59).
Турнірне становище після 12 матчів: «Німан» — 25, «Хімволокно» — 23, «Керамін» — 22, «Гомель» — 19, «Динамо» — 18 (10 матчів), «Хімік-СКА» — 17, «Юність» — 16, «Вітебськ» — 15, «Металург» — 14 (10), «Брест» — 7, «Сокіл» — 6.
Чемпіонат України. Вища ліга
1-й тур (перші матчі). «Дніпровські вовки» — АТЕК — 3:4 (ОТ), «Сокіл» — «Компаньйон» — 3:4, «Беркут» — СДЮШОР «Сокіл» — 11:2.
Другий матч за два стартові дні нового чемпіонату НХЛ зіграла команда Олексія Понікаровського. «Торонто мейпл лівз» після домашньої поразки «Оттаві» взяли переконливий реванш на льоду суперника — 6:0. Українець відкрив лік своїм голам у цьому сезоні, закинувши п'яту шайбу в матчі. За 15 хвилин він аж п'ять разів кинув по воротах і заробив показник корисності «+1».
З перемоги почала сезон «Тампа-Бей» Руслана Федотенка: «Блискавки» в серії булітів здолали на виїзді «Атланту» — 3:2. Українець, відновившись після травми, провів на льоду 16 хвилин, двічі турбував суперників кидками і двічі заробляв вилучення.
Ще один киянин, захисник «Нью-Йорк айлендерз» Олексій Житник, не зарадив гостьовій поразці у Фініксі з рахунком 3:6. За 19 хвилин на майданчику він зробив два кидки і заробив малий штраф.
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>