УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

09.12.2003
УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

«Ель классіко». Карлес Пуйоль даремно «косив» Зінедіна Зідана. (Фото РЕЙТЕР.)

ІТАЛІЯ: Вієрі відтреновує гру для Києва

      Дві зовсім різні перемоги здобули в 12-му турі лідери серії А — «Рома» над «літаючими віслюками» з Верони, забивши за 5 хвилин другого тайму три голи на різні смаки, і «Мілан» в Емполі, лише одного разу засмутивши голкіпера господарів Луку Буччі. Щоправда, удар щойно випущеного на заміну бразильця Кака метрів із 27 був просто чудовим. А ось наш Андрій Шевченко в цьому турі пішов з поля, не відчувши задоволення від особистого взяття чужих воріт, зате під завісу гри спробував на смак «гірчичник». До речі, в ці ж хвилини рахунок мав стати нічийним, але арбітр не помітив, що воротар «міланістів» Діда «виколупав» м'яча після удару когось із футболістів «Емполі» вже з-за лінії свого «останнього рубежа». Тренер «россо-нері» Карло Анчелотті похвалив Каку за переможний гол надзвичайної краси та відзначив, що результат цієї гри дуже важливий для команди. Авжеж, «Мілан» не програє вже в семи матчах поспіль, і це — при супернасиченому турнірному графіку. Добре, що в Італії по 3 очки в поєдинках із середняками вдається брати «малою кров'ю», бо, скажімо, цього тижня «россо-нері» проведуть ще матчі в Лізі чемпіонів (проти «Сельти») та Інтерконтинентальному кубку в Токіо (аргентинського «Бока  Хунiорз»).

      Тим часом «Ювентус» зазнав третьої поразки за тиждень після програшів «Інтеру» в чемпіонаті Італії та «Галатасараю» — у Лізі чемпіонів. Марчело Ліппі пробував переломити гру в Римі проти «Лаціо», зробивши в перерві відразу три заміни, але цей крок «Старій синьйорі» не допоміг. «Щиро кажучи, я хотів би поміняти сім-вісім футболістів, — зізнався наставник «Юве» після матчу. — Втім коли команда показує таку гру, в цьому винний передусім тренерський корпус та технічний персонал».

      А ось «Інтер» свої три очки взяв, і цьому не завадила присутність на полі «егоїстичного» Крістіано Вієрі, котрий, як іноді кажуть, зайве «замикає» на собі різні варіанти продовження атак «нерадзуррі». Цього разу зірковий Вієрі, відновлений після чергової травми, показав саме такий результат, якого від нього очікують фани, забивши у ворота «Перуджі» два голи. Що не може не засмучувати нас перед завтрашнім матчем «інтеристів» у Києві проти «Динамо».

      Склад «Інтера» в матчі проти «Перуджі»: Тольдо, Гамарра, Адані, Кордоба (Бреше, 19), Паскуале, Х.Дзанетті, К.Дзанетті (Алмейда, 54), Емре (Лусіано, 72), Кілі Гонсалес, Крус, Вієрі.

      Певно, в останньому турі групового турніру Ліги чемпіонів Альберто Дзаккероні знову змушений буде тасувати склад з огляду на поповнення лазарету своєї команди. Разом із травмованими Матерацці, Коко й Хельвегом вирішальний поєдинок проти чемпіонів України пропустять, певно, Крістіано Дзанетті й Альваро Рекоба. Перший зазнав пошкодження від перуджійців, а другий, як і раніше, відчуває біль у лівій нозі, що заважає йому проводити повноцінні тренування. Не зовсім здоровий і захисник Фабіо Каннаваро, однак лікарі «Інтера» все-таки розраховують поставити його на ноги перед грою з «Динамо».

Результати матчів 12-го туpу:

«Емполі» — «Мілан» — 0:1 (гол: Кака, 81), «Лаціо» — «Ювентус» — 2:0 (голи: Корраді, 21; Фіоре, 45+3), «Болонья» — «Анкона» — 3:2 (голи: Біліка, 2 (у свої ворота); Нерво, 28; Синьйорі, 48 — Труазе, 70; Пандєв, 79; вилучення: Міланезе, 90 («А»)), «Удінезе» — «Реджина» — 1:0 (гол: Янкер, 87), «Сампдорія» — «Сієна» — 2:1 (голи: Флакі, 1; Баццані, 73 — Д'Аверса, 39; вилучення: Донаті, 89 («С»)), «Лечче» — «Парма» — 1:2 (голи: Чевантон, 70 (пен.) — Джилардіно, 47, 78; вилучення: Полекшич, 30 («Л»)), «Інтер» — «Перуджа» — 2:1 (голи: Вієрі, 25, 80 — Тедеско, 88), «Модена» — «Брешія» — 1:1 (голи: Тальдо, 81 — Бакіні, 84), «К'єво» — «Рома» — 0:3 (голи: Тотті, 67; Мансіні, 70; Кассано, 72).

Турнірне становище команд:

«Рома» і «Мілан» — по 30, «Ювентус» — 26, «Інтер» — 25, «Парма» — 24, «Лаціо» — 22, «Сампдорія» — 19, «Удінезе» — 18, «Модена» — 15, «Сієна» і «К'єво» — по 14, «Болонья» — 10, «Реджина» — 10, «Брешія» — 9, «Лечче» — 8, «Перуджа» — 7, «Емполі» — 6, «Анкона» — 4.

      Кращі бомбардири: Шевченко («Мілан») — 12, Адріано («Парма»), Вієрі («Інтер»), Ді Вайо і Трезеге (обидва — «Ювентус»), Пассаро («Удінезе»), Чевантон («Лечче») — по 7.

АНГЛІЯ: У першій трійці — без змін

      У фанатів «Челсі» — нова екіпіровка: тепер лондонські шанувальники клубу полюбляють носити шапки-вушанки, закріплюючи звичну синю емблему на «лобовій» частині. Утім і рекордні грошові вливання Романа Абрамовича в «Челсі», і підтримка футболістів-«поліцейських» приїжджими вболівальниками з Росії не убезпечують від позапланових очкових втрат. Так, минулої суботи лідери прем'єр-ліги зіграли внічию з командою, що перебувала на останній позиції, причому убогий «Лідс» вів у рахунку майже годину.

      Розташування клубів у провідній трійці лишилося незмінним, хоча «Арсенал» також розійшовся миром із явно нижчим за класом колективом («Лестером»), а «Манчестер юнайтед» не залишив від «Астон Вілли» каменя на камені — 4:0. У цьому матчі по два м'ячі забили Рууд ван Ністелрой та Дієго Форлан, причому уругваєць на 71-й хвилині замінив саме «летючого голландця».

      «Вулвергемптон» записав у свій пасив ще одну розгромну поразку (2:5 у Лондоні проти «Хотспур»), і знову Олег Лужний був дуже далеким від «основи» «вовків». А вони знову опустилися на найгірше, 20-те, місце.

Результати матчів 15-го туру:

«Ньюкасл» — «Ліверпуль» — 1:1 (голи: Ширер, 62 (пен.) — Мерфі, 6), «Бірмінгем» — «Блекберн» — 0:4 (голи: Фергюсон, 66; Нейл, 68; Тугай, 82; Галлахер, 88; вилучення: Дюгаррі, 72 («Бірм.»)), «Фулхем» — «Болтон» — 2:1 (голи: Девіс, 75; Сава, 76 — Дейвіс, 53), «Лідс» — «Челсі» — 1:1 (голи: Пеннант, 18 — Дафф, 70), «Лестер» — «Арсенал» — 1:1 (голи: Хігнетт, 90 — Жильберто Сильва, 60; вилучення: Коул, 73 («А»)), «Манчестер юн.» — «Астон Вілла» — 4:0 (голи: ван Ністелрой, 16, 45; Форлан, 90, 90), «Міддлсбро» — «Портсмут» — 0:0, «Тоттенхем» — «Вулвергемптон» — 5:2 (голи: Роббі Кін, 29, 75, 83; Канут, 50; Дальма, 90 — Інс, 30; Рей, 84), «Евертон» — «Манчестер Сіті» — 0:0, «Саутгемптон» — «Чарльтон» — 3:2 (Свенсон, 5; Ормерод, 45, 86 — Паркер, 46, 65).

Турнірне становище команд:

«Челсі» — 36, «Арсенал» — 35, «МЮ» — 34, «Фулхем» — 25, «Ліверпуль» і «Чарльтон» — по 22, «Ньюкасл» — 21, «Саутгемптон» і «Бірмінгем» — по 20, «МС» і «Міддлсбро» — по 19, «Тоттенхем» і «Болтон» — 18, «Блекберн» — 17, «Лестер» і «Портсмут» — по 16, «Евертон» і «Астон Вілла» — по 14, «Лідс» — 12, «Вулвергемптон» — 11.

      Кращі бомбардири: Ширер («Ньюкасл») — 13, ван Ністелрой («МЮ») — 11, Анрі («Арсенал») — 10.

ІСПАНІЯ: Раз на 20 років і «Реал» на «Ноу Камп» стріляє

      Мадридський «Реал» здобув історичну перемогу на стадіоні «Ноу Камп» у столиці «ворожої» Каталонії, вигравши в «Барселони» з рахунком 2:1. До цього «королівський клуб» не обігрував «гранатово-синіх» на їхній території в рамках іспанського чемпіонату довгих 20 років. За логікою, така традиція мала продовжитися й 6 грудня, тим паче що каталонцям потрібно було кров з носу реабілітуватися за розгромну поразку від «Малаги» — 1:5 — у попередньому турі. Але чемпіони зуміли втілити свою перевагу в зірковості й зіграності у 3 очки.

      Героями суботнього «ель классіко» (так називають в Іспанії запеклі дербі «Реалу» й «Барси») стали мадридські бразильці Роберто Карлос і Роналдо, які до 74-ї хвилини забили два голи у ворота Віктора Вальдеса. Особливо красивим був результативний удар захисника — Карлос вразив ціль потужним «пострілом» з 25 метрів, щоправда, завдяки невеликому рикошету. Не надто любий каталонським фанам Патрік Клюйверт на 82-й хвилині відквитав один м'яч, і господарі були близькі до того, щоб зрівняти рахунок, проте підопічні Карлуша Кейруша «на класі» втримали перемогу. «Реалісти» продовжують лідирувати в турнірній таблиці прімеро, випереджаючи «Депортиво» на два очки.

Результати матчів 15-го туру:

«Барселона» — «Реал» — 1:2 (голи: Клюйверт, 83 — Роберто Карлос, 37; Роналдо, 74), «Депортиво» — «Малага» — 1:0 (гол: Капдевілья, 59), «Осасуна» — «Сельта» — 3:2 (голи: Алоїзі, 29, 49; Бакайоко, 74 — Ігнасіо, 37; Катанья, 90+3), «Реал сосьєдад» — «Бетіс» — 0:4 (голи: Капі, 5; Хоакін, 16, 59; Хуаніто, 50; вилучення: Арамбуру, 68 («РС»)), «Альбасете» — «Расинг» — 4:0, «Мальорка» — «Вальядолід» — 1:0, «Мурсія» — «Вільяреал» — 1:1, «Севілья» — «Сарагоса» — 3:2, «Атлетико» — «Еспаньйол» — 2:0, «Валенсія» — «Атлетик» — 2:1 (голи: Вісенте, 17, 65 — Ескерро, 52; вилучення: Айяла, 90 — Лакрус, 87).

Турнірне становище команд:

«Реал» — 33, «Валенсія» — 31, «Депортиво» — 30, «Осасуна» — 26, «Атлетико» — 25, «Мальорка» — 23, «Севілья», «Атлетик» і «Вільяреал» — по 21, «Малага», «Барселона», «Вальядолід» і «Расинг» — по 20, «Бетіс» — 18, «Альбасете» і «Сарагоса» — 16, «Сельта» і «Реал сос.» — по 15, «Мурсія» — 11, «Еспаньйол» — 8.

      Кращі бомбардири: Роналдо («Реал») — 12, Фернандо Торрес («Атлетико») — 9, Міста («Валенсія»), Сальва Баллеста («Малага») — по 8.

НІМЕЧЧИНА: Кому нулі — допомога в лідерстві, кому — мінус в аутсайдерстві

      У бундеслізі — нічийна епідемія. Поділили очки «Вердер» і «Баварія», «Штутгарт» і «Гамбург», «Кельн» і «Байєр». У кожній із цих пар фаворитом була команда, що посідала вище місце в турнірній таблиці. Як не дивно, навіть у поєдинку в Бремені більше котувалися шанси не чемпіонів із Мюнхена, а місцевого клубу, який у нинішньому чемпіонаті набрав просто кур'єрський хід. Віктора Скрипника в складі «Вердера» знову не було, але був бразильський забивайло Гонсалвеш Аїлтон, лідер у суперечці бомбардирів (до речі, перед матчем він отримав приз кращого гравця першості Німеччини в листопаді). Саме Аїлтон реалізував пенальті, призначений за удар Лізаразю рукою в обличчя Класничу. Через десять хвилин бразильський форвард мав забивати 15-й гол у чемпіонаті, і майже всі питання в цьому поєдинку було б знято, але підступний удар парирував Олівер Кан. А невдовзі після розіграшу кутового дивом не вразив ціль уже згаданий Класнич. «Баварія», яка підсилила гру через заміни, такого марнотратства не вибачила. Перуанець Пісарро спочатку не реалізував вихід сам на сам із голкіпером господарів на 74-й хвилині, але вже невдовзі замкнув простріл Саньйоля, вразивши порожні ворота, як показав телеповтор, із явного офсайду.

      «Кельн» зумів відстояти нульовий рахунок у матчі проти «крутих» нині «фармацевтів», і тепер йому ще веселіше зоставатися на останньому місці (нагадаємо, в минулому турі було 2:2 з «Баварією»). Наш Андрій Воронін цього разу провів на полі всі 90 хвилин — на відміну від зустрічі з чемпіонами, зовсім безрезультатно.

      Не було забитих м'ячів і в Штутгарті, де місцева команда грає подібним чином уже в другому турі поспіль, але лишається при цьому на чолі турнірної таблиці.

Результати матчів 15-го туру:

 «Вольфсбург» — «Кайзерслаутерн» — 4:1 (голи: Байано, 23, 53, 55; Шноор, 90 (пен.) — Кнавс, 13), «Айнтрахт» — «Ганновер» — 2:2, «Фрайбург» — «Бохум» — 4:2 (голи: Антар, 3, 11, 79; Сану, 22 — Хашемян, 13; Мадсен, 24), «Штутгарт» — «Гамбург» — 0:0, «Вердер» — «Баварія» — 1:1 (голи: Аїлтон, 58 (пен.) — Пісарро, 79), «Мюнхен-1860» — «Ганза» — 1:4, «Боруссія» (Д) — «Герта» — 1:1 (голи: Леандро, 69 — Мадлунг, 79), «Кельн» — «Байєр» — 0:0, «Шальке» — «Боруссія» (М) — 2:1.

Турнірне становище команд:

«Штутгарт» — 35, «Вердер» — 33, «Байєр» — 32, «Баварія» — 29, «Боруссія» (Д) — 24, «Бохум» — 22, «Вольфсбург» і «Фрайбург» — по 21, «Шальке» — 20, «Ганновер» — 19, «Ганза» і «Мюнхен» — по 18, «Гамбург» — 17, «Кайзерслаутерн» — 14, «Боруссія» (М) — 13, «Айнтрахт» і «Герта» — по 12, «Кельн» — 9.

      Кращі бомбардири: Аїлтон («Вердер») — 14, Макс («Ганза») — 12, Климович («Вольфсбург»), Клозе («Кайзер.»), Хашемян («Бохум») — по 9.

ФРАНЦІЯ: Команда Дешама обертів не скидає

Результати матчів 17-го туру:

«Ліон» — «Мец» — 2:1 (голи: Луїндула, 26; Едмілсон, 47 — Джагер, 21), «Марсель» — «Монако» — 1:2 (голи: Мідо, 45; Жюлі, 65 — Скіллачі, 64), «Ланс» — «Сошо» — 0:3 (голи: Франсилюдо, 15, 77; Матьє, 74), «Аяччо» — «Осер» — 1:2, «Бордо» — «Лілль» — 2:1, «Нант» — «Тулуза» — 1:1, «Ренн» — «ПСЖ» — 1:1 (голи: Фрай, 74 — Фіорезе, 48), «Страсбург» — «Бастія» — 4:2, «Ніцца» — «Монпельє» — 2:1, «Ле Ман» — «Генгам» — 2:0.

Турнірне становище команд:

«Монако» — 39 (16 матчів), «Ліон» — 33 (16), «ПСЖ» — 31, «Сошо» — 30 (16), «Осер» — 29, «Ланс» — 28, «Марсель» — 27 (16), «Ніцца» — 25 (16), «Страсбург» — 23, «Бордо» — 23 (16), «Нант» — 23, «Бастія» — 22, «Монпельє» — 21 (16), «Ренн» — 19, «Лілль» — 18, «Аяччо» — 16, «Мец» — 15 (16), «Генгам» і «Ле Ман» — по 14, «Тулуза» — 11.