«Живий товар» для контрабандистів — лише товар. Тому умови, в яких його перевозять через кордон, точнісінько такий, як для перевезення, скажімо, блоків сигарет.
Так, при перевірці в Конотопі в потязі «Київ—Москва» під полицями в рундуках купе прикордонники разом iз глухівськими митниками знайшли клітки, у яких громадянин Росії намагався провезти 212 «нелегалів» — двісті хвилястих, сім співочих та п'ять попугаїв розелла. Пташок передали співробітникам ветеринарного контролю.
Практично тими ж днями сумські прикордонники та співробітники Глухівської митниці виявили живий товар на пункті контролю «Хутір Михайлівський» уже в міжстельовому просторі вагона. У потязі «Київ—Москва» вони були сховані над купе провідника. Контрабандою стали 11 розелл, 20 карелл, 12 кокариків та 150 хвилястих папуг — як вони всі там помістилися?! А за маршрутом «Львів—Москва» українці намагалися провезти вже не лише пернатих, а й пухнастих: двох лебедів та 16 шиншил. Ці так само перейшли до рук ветеринарного контролю.
«Попит на «живий товар» існує», — говорить прес-секретар Сумського прикордонного загону Олександр Шишка. Перед цією вересневою «навалою» контрабандних папуг чимало їх було затримано і в липні. На відміну від людей, ці нелегали власної згоди на незаконний перетин кордону не давали, тим паче — на умови подібного перевезення.