Адміністрація президента США Джорджа Буша відмінила високе мито на імпортовану в країну сталь. Речник Білого дому Скотт Макклеллан зачитав рішення президента з наступним обгрунтуванням: «Я вдався до таких дій з метою дати сталеварній промисловості шанс пристосуватися до значного зростання імпорту та надати допомогу працівникам тих секторів промисловості, які залежать від сталі. Захисні заходи виконали свою роль — і в результаті економічних обставин, що зазнали змін, настав час їх відмінити».
Імпортні мита були запроваджені терміном на три роки, але Буш наголосив, що впродовж 21 місяця, поки вони діяли, американська сталеварна промисловість «консолідувалася і реструктуризувалася, підвищилася продуктивність праці, тому Америка стала більш конкурентноздатною щодо закордонних виробників сталі». Та, як зауважують американські аналітики, головною метою запровадження мита на імпортовану сталь було бажання Білого дому здобути прихильність виборців тих штатів, передусім Пенсильванії та Огайо, економіка яких базується на виробництві сталі.
Буш був змушений достроково відмінити імпортні мита з огляду на рішення СОТ, яка визнала їх незаконними і дозволила імпортерам сталі, передусім з ЄС, накласти з 15 грудня штрафні санкції на товари зі США. Перед обличчям загрози торговельної війни з Європою та країнами-виробниками сталі з Азії Білий дім змушений був відступити. Принаймні тимчасово, бо американські виробники сталі вже розпочали контратаку. Правник сталевого лобі США Алан Вульф заявив у інтерв'ю агенції «Асошiейтед Пресс»: «Білий дім добре знає, що в світі існує перевиробництво сталі, до того ж у Європі виробники сталі користуються різноманітними урядовими субвенціями. Відміна мита означає для нас справжню катастрофу».