Більшістю голосів депутати Львівської облради підтримали пропозицію свого колеги з Верховної Ради Андрія Шкіля перепоховати визначного діяча УНР Симона Петлюру в Україні. Поштовхом до депутатської ініціативи став прикрий інцидент, що трапився на паризькому цвинтарі Монмартр. Нагадаємо, що на пам'ятнику на могилі Симона Петлюри, значної для Української держави історичної постаті, хтось викарбував нацистську свастику. «Ми бачимо, що таким українським об'єктам за кордоном потрібна охорона. Тому вважаю за потрібне створити в Україні меморіал для видатних українських діячів», — сказав у інтерв'ю «УМ» Андрій Шкіль. За словами нардепа, механізм, за яким ідея перепоховання праху Симона Петлюри може набути реальних обрисів, наступний: «Має бути створена державна комісія з перепоховання, узгоджено з Київрадою питання будівництва меморіалу, оскільки, на мою думку, він має бути саме в столиці України». До Національного пантеону видатних українців Шкіль пропонує перенести, окрім Петлюри, прах Євгена Коновальця, який похований у Роттердамі, та Степана Бандери, що покоїться на мюнхенському цвинтарі, а також Мазепу, Калнишевського та Хмельницького. «Це був би колосальний акт поєднання Сходу і Заходу в Україні, як це є в Іспанії», — зауважує він. А поки активний парламентарiй збирається «підготовлювати грунт» і вже запланував на наступну п'ятницю свій виступ у Верховній Раді, де, ймовірно, поставить перед своїми колегами питання про перепоховання Петлюри.
За словами Андрія Шкіля, депутати Львівщини також підтримали звернення до МЗС України, щоб останнє дало нележну оцінку акту наруги над надгробним пам'ятником. Виявляється, сліди вандалізму на пам'ятнику були помічені на початку минулого місяця, але історія набула розголосу лише на початку грудня. Українське представництво в Парижі, покликане захищати інтереси своєї держави за кордоном, добросовісно виконало свої дипломатичні обов'язки, надіславши до французького МЗС ноту протесту. «Ми надіслали вимогу знайти і покарати винних. Відповідь від французів була швидкою, у ній ішлося, що наше прохання передано до компетентних органів», — повідомили «УМ» в українському посольстві у Парижі. Які саме це органи і що вони вже встигли виявити, адже з тих пір пройшло більше місяця, працівники дипкорпусу не знають. «Це вже їхня справа», — пролунала ошелешуюча відповідь, голос з Парижа додав, що їм відомо лише про дві скарги — до поліції та кримінального суду.
Про «їхню справу» ми спробували дізнатися у французькому посольстві в Києві. На свій запит «Україна молода» отримала відповідь, що «Міністерство закордонних справ Франції негайно вжило заходів у відповідь на прохання посольства України щодо встановлення винуватців цього акту». Франція вустами своєї амбасади в Києві засуджує акт вандалізму, скоєний на могилі Симона Петлюри. Слідство триває, кажуть французи, проте його результати наразі не відомі. За їхнім законодавством, вандалізм карається санкціями у вигляді штрафу та ув'язнення. Але чи буде кого покарано? Слідство, як видно, просувається, як мокре горить.