Bізові шахраї знову активізувалися навколо «вічних» черг до консульського відділу Посольства Німеччини в Києві. Лише за останній тиждень було виявлено п'ять фактів шахрайства стосовно бажаючих отримати візу до Німеччини. Виявленням зайнялося Інформаційне бюро Deutshe Messen, керівник якого Дмитро Пічугін на недавній прес-конференції закликав МВС України та амбасаду ФРН розслідувати факти шахрайства з надання посередницьких послуг для отримання німецьких віз.
Дмитро Пічугін простежив, що «фальшивовізовики» діють від імені фірм, які так само, як і Deutshe Messen, акредитовані в Посольстві Німеччини в Україні. «Шахраї під виглядом кур'єрських послуг, запису «без черги» або без присутності в посольстві пропонують платні послуги, після чого беруть гроші та документи у тих, хто хоче отримати візу пошвидше, і зникають, — розповідає пан Пічугін. — Вони часто діють від імені акредитованих у посольстві компаній — «Консалтинг Європа», «Європа консульт», «Європа Консалтанс» з офісом на вулиці Богдана Хмельницького. Наше невелике розслідування показало, що під різними іменами і від імені різних компаній діяли одні й ті самі особи».
Певною мірою крутійство можливе тому, що процедура отримання візи до Німеччини має доволі лазівок. «Спочатку людина повинна отримати номер на відвідини візового відділу і лише через місяць-півтора принести пакет особистих документів. Великий проміжок між першим і другим етапом є грунтом для зловживання», — пояснив Дмитро Пічугін. Його думку поділяють і жертви шахраїв. Присутня на прес-конференції в УНІАН Марія Бондар розповіла, що хотіла разом із маленькою дитиною поїхати в гості у Берлін у жовтні, але у візовому відділі амбасади їй запропонували номерок тільки на перші числа листопада, тому жінка й ризикнула звернутися по послугу на сторону. Чоловік та жінка біля черги в посольство пред'явили пані Бондар візитівку і сказали, що допоможуть оформити візу вчасно за 350 євро. «Вони викликали довіру, і я віддала їм гроші та паспорт, з чим вони й попрямували у візовий відділ. Я прочекала дві години, але ці люди так і не з'явилися», — розповідає скривджена туристка.
Логіка підказує, що коли шахраї можуть запросто зайти у приміщення візового відділу, значить, їх там знають, впускають і випускають. Очевидно, через «чорний хід». «Я не можу стверджувати, що візовий відділ Посольства Німеччини корумпований. Але факти шахрайства є», — відповідає керівник Deutshe Messen.