6 вересня на кіностудії ім. Довженка розпочалися зйомки новорічного проекту «Блакитний вогник» для телеканалу «Інтер». І вже з першого знімального дня його назва себе виправдала. Щоправда, вогник був не абстрактно-блакитний, а натуральний — жовтогарячий.
Організатори, звичайно, непогано подбали про наповнення свята: запросили знаних українських та російських зірок, які мають виконати популярні пісні, навіть режисерську групу привезли з Росії, але от про техніку безпеки якось забули...
На сцені виступала Людмила Гурченко, вишукано вдягнені масовочні пари сиділи за святковими столиками, а згори на них падав і падав серпантин, якому в недалекому майбутньому судилося стати попелом. Ці різнокольорові паперові смужки лягали на підлогу килимом чималенької товщини, а також простягувалися від однієї людини до іншої, стаючи своєрідними путами. Згодом з режисерського майданчика пролунала команда запалювати бенгальські вогні, і на цьому свято для декого закінчилося.
Або організаторам була невідома небезпека поєднання паперу з вогнем, про яку знають і дошкільнята, або ж піротехніки не до кінця продумали елементи шоу, проте трапилося невідворотне— навкруги полетіли іскри, здійнялося полум’я.
Новорічне свято перетворилося на справжнє пекло для людей, які сиділи за столиком майже в центрі першого ряду. Вони відчайдушно намагалися затоптати вогонь без сторонньої підтримки, а її не було, навіть навпаки — зйомка тривала далі, наче нічого не сталося! Згодом фонограма таки зупинилася, але одразу пролунав режисерський наказ цим декільком шокованим людям «повернутися на свої місця». Звісно, масовка повинна знати своє простолюдинське місце, але як бути з елементарною людською взаємоповагою? Що мала робити постраждала дівчина, яка отримала «під ялинку» два опіки на руках, пропалений светр та на додачу ще й вигоріле волосся? Варто зазначити: те, що її зачіска була охоплена полум’ям, виявилося лише згодом, а до того всі мовчали. Масовка боялася заважати «начальству», а режисерська група вирішила, що «низи» й так між собою розберуться.
Трохи почекавши, жертва новорічного вогника знайшла таки добрих людей, які провели її до гримерки. Там перукар врятував ситуацію з волоссям, а присутні артисти — дует «Світязь» та Іво Бобул (який, як ми знаємо з пісні, всім допомагає) — підтримали морально.
Але на тому «везіння», якщо можна так висловитися, скінчилося: кинута усіма на призволяще потерпіла більше двох годин мусила чекати у знімальному павільйоні на бодай якусь компенсацію моральних та матеріальних збитків. Для цього вона мала переповідати свою ситуацію працівникам різних рангiв, більшість з яких реагувала на історію цілком байдуже або перефутболювала дівчину до інших людей. За цей час опіки встигли перетворитися на пухирі, адже в усьому величезному павільоні не знайшлося навіть звичайного протиопікового засобу. Відшкодування, яке вже просто стало принциповою справою, дівчина таки отримала. Їй побажали «бачити у всьому лише позитив» та вручили... аж 40 грн!
Справді, чого тут засмучуватися: шмат бенгальського вогника діаметром
5 мм пропалив лише шкіру на руці, а міг влучити в око, тобто могло би бути й гірше... Хоча тоді також, мабуть, ніхто би не переглянув стан деяких пунктів пожежної безпеки та, особливо, своє ставлення до масовки — звичайних людей, без яких знімальний процес був би неможливим.