Вчися, а то в тюрму потрапиш
Кожен 20-й український ув'язнений не закінчив школу, повідомило електронне видання «Главред». У Департаменті з питань виконання покарань переконані, що неграмотність і неосвіченість — одна із причин криміногенності в країні. Зараз середню освіту в місцях позбавлення волі здобувають понад 16 тисяч засуджених і майже 11 тисяч є учнями професійно-технічних центрів.
Студентські «чіпи»
Національний банк та Міністерство освіти та науки хочуть запровадити електронні студентські квитки. Поки що, як експеримент, їх видадуть першокурсникам кількох українських ВНЗ: Київського політехнічного університету, Київського національного транспортного університету, Львівського інституту банківської справи, Черкаського інституту банківської справи та студентам Української академії банківської справи у Сумах.
Як пояснили «УМ» у Студентській раді НТКУ «КПІ», такі квитки є чимось на зразок студквитка та кредитної картки водночас. За ними можна буде не лише встановити особу студента, а й отримати стипендію. Квиток видають один на п'ять років, але базу даних оновлюватимуть частіше, тож студента, якого відрахували, можна буде легко визначити. Єдиний мінус — МОН передбачає, що такий квиток можна буде відновити лише раз. Тобто якщо студент удруге загубить квитка, то ні пільг, які йому за статусом належать, ані стипендії невдаха отримати не зможе. Так само не можна буде розраховуватися студентським у магазинах як кредиткою, за цим квитком студент може лише отримати гроші з банкомата. Як повідомив «Освітній портал», на таких студквитках буде вміщено назву та логотип платіжної системи й банку-емітента, прізвище, ім'я, по батькові студента, його фото, назву вищого навчального закладу, факультету, групи, штрих-код.
Книжки на дисках
Українські школи отримають вiсiм тисяч електронних атласів iз предмету «Всесвітня історія, 10 клас» та стільки ж з «Історії України, 10 клас» для 12-річної школи. Компакт-диски розробив і виготовив Київський iнститут передових технологій на замовлення Міносвіти. У всіх мультимедійних атласах, крім безпосередньо карт, є також інформаційні матеріали, відеосюжети та питання для тестування.
Видавництво нових технологій «Студія «Книга вголос» випускає нові книжки зі шкільної програми, які можна не читати, а слухати. Адже текст начитують відомі українські актори. Цього місяця у продаж мають надійти «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Винниченка, «Земля» Ольги Кобилянської, «Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека, «Лис Микита» та «Абу-Касимові капці» Івана Франка, «Мисливські усмішки» Остапа Вишні.