Єврокомісія вивчає правову базу з метою припинення неконтрольованого зростання євро до деструктивно високого рівня, повідомляє британська газета «Дейлі Телеграф». При цьому вивчається досвід 70-х років, коли було запроваджено контрольований обмін окремих європейських валют з метою припинення надмірних коливань їхньої вартості. Робоча група Єврокомісії на чолі з комісаром з економіки Педро Солбесом вже заявила, що Брюссель може законодавчо запровадити «чисельні обмеження» на приплив капіталів та таким чином розчистити дорогу для вирішення кризи, якщо долар і надалі втрачатиме свою вартість по відношенню до євро.
У проекті документа, який був розроблений робочою групою ЄК минулого місяця, говориться: «Якщо надмірні рухи капіталів загрожуватимуть економічним та монетарним операціям Союзу, то параграф 59 Європейського Союзу передбачає можливість запровадження обмежувальних заходів на період не більше шести місяців». У такому випадку рішення приймається звичайною більшістю голосів міністрів фінансів країн-членів зони євро. Такий крок Єврокомісії буде вимушеним, оскільки позавчора євро сягнуло своєї найвищої позначки (1,2125 долара), а за менш ніж два останні роки зросло по відношенню до долара на 42 відсотки. Таким чином, єврозона опинилася у найбільш невигідному становищі, оскільки Японія підтримує відповідний курс єни, купуючи американські цінні папери, а Китай просто прив'язав свій юань до долара.
Лідери промисловості Німеччини та Франції стверджують, що євро вже перетнуло «больовий поріг», його подальше зростання загрожує загубити ознаки слабкого економічного зростання в єврозоні. Останні опитування свідчать про подальше падіння довіри до євро серед споживачів та продавців Франції і Німеччини. Провідний європейський економіст Жан-Філіп Коті попередив, що подальша втрата довіри до нової валюти викличе «велику небезпеку» для всієї єврозони. ЄС базується на п'яти принципах свободи, одним з яких є вільний обмін капіталів. Але тепер європейські економісти дійшли висновку, що «абсолютна свобода» може бути обмежена за надзвичайних обставин шляхом запровадження санкцій проти «третіх країн». У цьому випадку маються на увазі Сполучені Штати, Федеральний резервний банк яких здійснює в Європі надзвичайно агресивну монетарну експансію шляхом надання дешевих кредитів, які дуже легко отримати. Не відомо, чи ЄС відважиться не на паперах, а на практиці розпочати фінансову війну з Америкою, але європейські економісти впевнені: вартість євро подолає планку в 1,35 долара.