У Парижі зазнала наруги могила відомого українського діяча часів УНР Симона Петлюри. На надгробному пам'ятнику чиясь варварська рука видряпала свастику і ще в деяких місцях пошкодила пам'ятник, повідомляє «Радіо «Свобода». Похованням діяча на Монпарнаському цвинтарі опікується українська бібліотека ім. Петлюри. Як розповідає секретар організації Дарія Мельникович, сліди вандалізму помітила їхня голова пані Йосипишин ще першого листопада під час покладання традиційного вінка. «Вона зауважила, що хтось ножем чи дуже гострим камінцем вирізьбив свастику на самому пам'ятнику і на обличчі головного отамана Симона Петлюри, а також подряпав обличчя. А недавно зауважили, що на чолі є щось на зразок «Z», що нагадує фрагмент свастики», — свідчить Дарія Мельникович. За її словами, інформацію про НП вони вже передали французькій поліції, проте пані Дарія сумнівається у позитивному результаті: «Треба, щоб вони провели слідство і шукали винуватця, але я думаю, вони скажуть, що це є неможливим, і закриють справу».
Могила Симона Петлюри є одним із найвідоміших поховань відомого паризького цвинтаря Монпарнас. «Це поховання там добре знають, — розповідає письменник, головний редактор видавництва «Дніпро» Василь Шкляр. — Французькою я не володію, тому на вході на кладовище просто запитав: «Петлюра?» — і черговий відразу показав, куди мені слід іти. Могила також значиться в реєстрі найзначніших поховань цвинтаря». Пам'ятник Петлюрі — це стела з чорного каменя, де в арці посередині мiститься його погруддя, над яким викарбувано герб України — тризуб. Описуючи ошатний меморіал, письменник зауважив, що найбільше його здивувало море живих квітів. «Значить, люди ходять», — резюмує Шкляр.
Звісно, така подія не могла опинитися поза увагою нашого представництва в Парижі. Відомо, що посольство України вже надіслало ноту протесту до французького МЗС. За останніми даними, наразі ніякої реакції від французької сторони не надходило.
Довiдка «УМ»
Симон Петлюра (1879—1926), український політик, державний і військовий діяч, публіцист. Член Центральної Ради УНР, займав посаду генерального секретаря військових справ. Пізніше — головний отаман армії УНР. Голова Директорії. Симон Петлюра сформував Гайдамацький кіш Слобідської України, яким командував у війні з більшовиками. Після поразки Української Народної Республіки перебував у еміграції — Варшава, Будапешт, Відень, Женева. У 1924 році оселився в Парижі, де прожив два роки. У травні 1926 року був убитий радянським агентом Самуїлом Шварцбардом.