Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Суперкубок («Ком'юніті шилд»)
«Ліверпуль» — «Челсі» — 2:1
Голи: Ріїсе, 9; Крауч, 80 — Шевченко, 43
Якщо керівництво «Челсі» планувало в новому сезоні виграти всі турніри, в якому клуб бере участь, то це завдання можна вже вважати невиконаним. У Кардіффі на стадіоні «Мілленіум» чемпіон країни зустрівся з володарем Кубка — «Ліверпулем» — і програв. Причиною прикрої поразки «аристократи» називають той факт, що підопічні Жозе Моуріньйо пізніше почали підготовку до сезону, аніж «мерсісайдці», за останні вісім днів зіграли аж чотири матчі, ну й, звісно, далася взнаки незіграність.
Це був перший офіційний поєдинок, у якому за «Челсі» грали німець Міхаель Баллак та наш Андрій Шевченко. Українець вийшов на поле у зв'язці з трьох форвардів — разом із Дідьє Дрогба та Ар'єном Роббеном — і, на відміну від них, відіграв повні 90 хвилин. Хоча видно, що на свій звичний рівень Шева ще не вийшов, він відзначався доволі високою активністю, часто загрожував воротам Рейни й віддавав гострі паси. Зрештою, старання були винагороджені першим голом у футболці «Челсі» — Андрій отримав довгий пас Лемпарда з глибини поля, пройшов до межі штрафного майданчика й чітко пробив низом у правий кут.
На той час лондонці вже програвали — в дебюті матчу їхній голкіпер Карло Кудічіні прогавив дальній удар норвежця Йона Арне Ріїсе (до речі, Роман Абрамович тут же запропонував «Ліверпулю» продати цього оборонця аж за 15 млн. фунтів). А під завісу матчу, коли команди помітно втомилися, зробив свою справу Пітер Крауч: височезний форвард «червоних» замкнув головою навіс Крейга Белламі з лівого флангу.
Новий тренер збірної Англії взяв курс на омолодження національної команди й не викликав на збори самого Девіда Бекхема. Після того як «реаліст» Бекс склав повноваження капітана збірної, почесна пов'язка перейшла до Джона Террі — захисника «Челсі».
Стартував ще один чемпіонат із «великої п'ятірки» — німецький. На перше місце завдяки переконливій перемозі одразу вийшов «наш» «Байєр» — клуб, у якому після «мундіалю» таки залишився Андрій Воронін. У матчі проти дебютанта першої бундесліги, «Алеманії» з Аахена, форвард збірної України вийшов на заміну замість Кісслінга на 78-й хвилині, коли всі м'ячі вже було забито. Ясна річ, розгромити гостей «фармацевтам» допомогло раннє вилучення основного воротаря «Алеманії» Ніхта. Повний матч за клуб із Леверкузена відіграв новобранець — боснієць Сергій Барбарез, який прийшов із «Гамбурга».
У двобої грандів чинний чемпіон — «Баварія» — переконливо здолав «Боруссію» з Дортмунда. Причому Фелікс Магат випустив на поле свого «ударного» новобранця Лукаса Подольськи лише на 88-й хвилині. До речі, цей поєдинок став 500-м матчем Олівера Кана в бундеслізі (дебютував у чемпіонатах Німеччини він ще в 1987 році у складі «Карлсруе»). 37-річний голкіпер відзначив ювілей упевненою й головне «сухою» грою.
З першого ж туру почав забивати за «Нюрнберг» молодий Іван Саєнко, кандидат у збірну Росії.
Перша бундесліга. 1-й тур. «Баварія» — «Боруссія» (Д) — 2:0 (Макай, 24; Швайнштайгер, 55), «Штутгарт» — «Нюрнберг» — 0:3 (Віттек, 36; Шрот, 45; Саєнко, 78), «Шальке» — «Айнтрахт» — 1:1 (Халіл Алтинтоп, 31 — Аманатідіс, 72), «Гамбург» — «Армінія» — 1:1 (Саного, 67 — Айглер, 32), «Байєр» — «Алеманія» — 3:0 (Рамелов, 32; Кастро, 45; Рольфес, 60; вилучення: Бабич, 80 — Ніхт, 22), «Майнц» — «Бохум» — 2:1 (Дамм, 29; Азаух, 71 (пен.) — Здебель, 86), «Боруссія» (М) — «Енергі» — 2:0 (Свенссон, 51; Нойвілль, 60 (пен.); вилучення: Айдо, 54 («Е»)), «Ганновер» — «Вердер» — 2:4 (Штайнер, 41; Хашемян, 67 — Дієго, 19; Уго Алмейда, 79; Клозе, 85; Єнсен, 90), «Вольфсбург» — «Герта» — 0:0.
Лідери: «Байєр», «Нюрнберг», «Вердер», «Баварія», «Боруссія» (М), «Майнц» — по 3...
У другому турі французького чемпіонату трапилася міні-сенсація — чинний чемпіон «Ліон» втратив очки в протистоянні з «Тулузою», причому гості «розпечатали» Грегорі Купе вже в компенсований арбітром час. Відтак на перші позиції в турнірній таблиці вийшли дебютанти «вишки» з «Нансі» — клубу, за який колись виступав Олександр Заваров, а також традиційно амбітні «Бордо» і «Лілль» (останньому допоміг першим хет-триком сезону нігерійський форвард Пітер Одемвінджі). Однак немає сумнівів, що головними фаворитами в гонці за «золотом» залишаються саме підопічні Жерара Ульє — решта команд не дотягують до «Ліона» ні за рівнем організації, ні за підбором виконавців.
Перший дивізіон. 2-й тур. «Лор'ян» — «Бордо» — 0:1 (Міку, 45), «Труа» — «Ле Ман» — 2:2, «Ніцца» — «Нант» — 1:1, «Нансі» — «Седан» — 3:1, «Монако» — «Сент-Етьєн» — 1:2 (Херард, 86 (пен.) — Фейндуно, 12; Пікйонн, 72), «Сошо» — «Осер» — 1:1, «Ліон» — «Тулуза» — 1:1 (Малуда, 83 — Фабіньйо, 90+1), «Валансьєн» — «Парі Сен-Жермен» — 0:0, «Лілль» — «Ланс» — 4:0 (Бодмер, 14; Одемвінджі, 33, 55, 66), «Марсель» — «Ренн» — 2:0 (Пажис, 38; Мауліда, 85).
Лідери: «Лілль», «Нансі», «Бордо» — по 6...
Суперник київського «Динамо» по «кваліфайну» Ліги чемпіонів — «Фенербахче» — у 2-му турі національної першості обіграв у гостях «Генчлербірлігі» — 2:0 (Тунджай, 35; Алекс, 39).
Перша ліга. 3-й тур. Матчі за участю суперників українських клубів у єврокубках: «Легія» — «Белхатув» — 1:2 (Радович, 58 — Врубель, 77, 90), «Вісла» (Краків) — «Вісла» (Плоцьк) — 2:0.
Із варшавської «Легії» відрахували бразильця Елтона Брандао — напередодні його затримала поліція за керування автомобілем у нетверезому стані.
Суперкубок. «Аякс» — ПСВ — 3:1 (Росалес, 7; Перес, 69; Снейдер, 82 — Коку, 49).
Перше коло російського чемпіонату завершено (в його рамках команди зіграли також один тур другого кола — 28-й). Зухвалий дебютант прем'єр-ліги — «Спартак» із Нальчика — наостанок «здувся» й програв у Владивостоці, відтак лідируючу позицію тепер ділять дві команди — чинний чемпіон країни ЦСКА та «Спартак» із Москви.
У центральному матчі туру армійці у столичному дербі зустрічалися з «Динамо», яке проводило свій перший матч після відставки Юрія Сьоміна. Під керівництвом нового-старого тренера Андрія Кобелєва «біло-блакитні» знову програли, хоча й продемонстрували цікавий атакуючий футбол. Два голи армійців у ворота номінальних господарів — наслідок позиційних помилок захисника Андрія Єщенка, відданого в оренду в московське «Динамо» з «Динамо» київського. Внаслідок цього один із найзаможніших клубів Росії закріпився в зоні вильоту, на передостанньому місці. Позаду — лише ярославський «Шинник», ворота якого захищає українець Ілля Близнюк.
Московський «Спартак», за словами його наставника Володимира Федотова, грає у «веселий» футбол: багато пропускає, але забиває ще більше (різниця м'ячів — 36:21). У звітному турі повний матч за «червоно-білих» відбігав наш Максим Калиниченко, за самарців — Андрій Гусин.
Ще не програвав під керівництвом Гуса Хіддінка «Зеніт», але після приходу голландського фахівця команда значно частіше грає внічию, аніж перемагає. Одним очком пітерці задовольнилися і в суботу. Другий гол у своїй другій грі за «Зеніт» забив турецький форвард Фатіх Текке, екс-хавбек збірної України замінив його на 82-й хвилині.
Прем'єр-ліга. 15-й тур. «Луч-Енергія» — «Спартак» (Нч) — 1:0, «Динамо» — ЦСКА — 2:3 (Дерлей, 62, 75 — Вагнер Лав, 40, 68; Олич, 48), «Амкар» — «Рубін» — 0:0, «Спартак» (М) — «Крилья совєтов» — 3:2, «Шинник» — «Торпедо» — 1:1, «Ростов» — «Локомотив» — 1:2, «Том» — «Зеніт» — 2:2, «Сатурн» — «Москва» — 1:1.
Становище команд (зіграно по 16 матчів): ЦСКА, «Спартак» (М) — 31, «Спартак» (Нч) — 28, «Локомотив» — 27, «Крилья сов.», «Том», «Рубін» — 24, «Зеніт» — 23, «Москва» — 22, «Луч-Енергія» — 21, «Сатурн» — 19, «Ростов» — 16, «Торпедо» — 14, «Амкар» — 13, «Динамо» — 10, «Шинник» — 8.
Бомбардири: Жо (ЦСКА) — 13, Лоськов («Локомотив») — 9.
Клуб серії А «Реджина» може бути понижений у класі й почати новий сезон зі штрафом у 15 очок. Таке покарання вимагає затвердити прокурор Стефано Палацці, який розбирає новий виток справи про корупцію в італійському футболі та договірні матчі за участю тепер уже й «Реджини». Нагадаємо, раніше були покарані «Ювентус», «Мілан», «Лаціо» й «Фіорентина».
Як і просив донецький «Металург», його матч у рамках 4-го туру проти земляків із «Шахтаря» для підвищення рівня об'єктивності обслуговуватиме іноземна бригада арбітрів. За погодженням Комітету арбітрів ФФУ з Німецьким футбольним союзом, тепер уже точно не «договірне» донецьке дербі розсудять Флоріан Майєр (арбітр у полі) та група помічників у складі Крістіана Шрайєра, Детлефа Шеппе й Петера Сіппела.
У дніпропетровському «Дніпрі» з'явився перший бразилець. Трирічну угоду з клубом підписав півзахисник Де Олівейра Мораїс Давідсон. Футболістові 25 років, досі він виступав за грецький ОФІ.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>