Прийшов, побачив, пропустив

Прийшов, побачив, пропустив

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

В аеропортах Києва розпочався експеримент: прибувши чартерним рейсом, наприклад, з відпочинку в Анталії, пасажир проходить паспортний контроль за 7 секунд. Контролер звіряє фотокартку в паспорті, ставить штамп — і ви вдома. Щоправда є ще митний контроль, і його тривалість уже залежатиме від вашого вантажу.

У Чехію без проблем?

У Чехію без проблем?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Задля цього й розпочато «пілотний проект» для громадян України, які б хотіли виїхати на постійне місце проживання до Чеської Республіки. Правда, йдеться не про звичайних роботяг, які в пошуках кращих заробітків ладні податися на край світу, а про кваліфікований персонал. Проект розрахований на п'ять років і охоплюватиме до тисячі осіб щороку. Аби потрапити в число «обраних», потрібно мати щонайменше закінчену освіту, контракт із працедавцем на основі трудового договору (його можна отримати за допомогою сайту www.iom.org.ua), наявність робочої візи на 90 днів.

Куба знову стане «солодкою»

Куба знову стане «солодкою»

2002 року кубинський лідер Фідель Кастро вирішив ліквідувати традиційну для Куби цукрову промисловість. Він 46 років переконував співгромадян, що Куба «збудована на цукрі», щороку відбувалися знайомі нам із часів соціалізму «бої за врожай» (в кубинському варіанті — «бої за цукор»). А потім умить змінив думку і заявив: «Вирощування цукрової тростини та виготовлення з неї цукру належать до епохи невільництва, коли народ складався з неписьменних та безробітних, які виконували роботу тварин». «Вождь» наказав закрити половину цукрових заводів, звільнити 120 тисяч робітників та заорати понад 60 відсотків наявних полiв тростини. У підсумку 2005 року виробництво цукру впало до 1,5 млн. тонн, тобто до найнижчого рівня, за більш ніж сто останніх років. Для порівняння: рекордного 1970 року Куба виробила 8,5 млн. тонн цукру.

Злодії-«естети»

Злодії-«естети»

В Україні скоєно чергову «мистецьку» крадіжку. Цього разу — на Закарпатті: в Ужгороді невідомі обібрали майстерню відомого художника Юрія Герца. Сталося це серед білого дня, повідомили УНІАН у правоохоронних органах. Злочинці дочекалися моменту, коли художник залишить майстерню хоча б ненадовго (бо пан Юрій майже не залишав приміщення), і хутко обчистили його.

Метро на Троєщину замовляли?

Метро на Троєщину замовляли?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Гілка столичного метрополітену, яку тягнуть у бік Троєщини, функціонуватиме по-іншому, ніж три нинішні. Про це стало відомо під час громадських слухань, на які фахівці-проектанти і мешканці житломасиву зібралися, щоб обмінятися пропозиціями. За конструкцією, тунель на певному відрізку розділятиметься на два напрямки — у бік Троєщини і в бік Воскресенки. Пасажири на вузловій станції «Глибочицька» мають пильнувати, щоб сісти в поїзд потрібного їм напрямку (на табло висвітлюватиметься маршрут). А такі приходитимуть поїзди попарно один за одним. Маршрутні (або попарні поїзди) повинні зменшити пасажиропотік у два рази.

Хто очолюватиме «моральну» комісію?

Хто очолюватиме «моральну» комісію?

Про це йдеться в постанові Кабміну № 1012 від 26 липня, повідомляють Українські Новини. Відповідно до постанови, Кабмін звільнив Сумську за її власним бажанням. Цю посаду Наталя Сумська обіймала з лютого цього року.

Не копай іншому могилу...

Не копай іншому могилу...

Молодик загинув на місці від потужного вибуху. Це сталося позавчора вранці у Шевченківському районі Запоріжжя. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків Запорізького облуправління міліції, коли слідчо-оперативна група Шевченківського райвідділу міста виїхала на місце події, після тривожного повідомлення місцевих мешканців, то побачила біля однієї з багатоповерхівок на вулиці Чарівній понівечений «Мерс», поряд із яким лежав закривавлений труп кілера-невдахи.

Шукали нафту, знайшли авіаносець

Шукали нафту, знайшли авіаносець

Фірма «Петробалтик», яка займається пошуком та видобутком нафти в Балтійському морі, знайшла на глибині понад 80 метрів корпус великого корабля, повідомила на початку цього тижня польська «Газета виборча». Речник фірми Кшиштоф Грабовський повідомив, що затоплений корабель, який було виявлено 12 липня, має довжину приблизно 265 та висоту і ширину — приблизно 30 метрів. Про знахідку повідомили Морське управління та Гідрографічне управління ВМС Польщі. Вже перші отримані характеристики затопленого судна ідеально пасували до гітлерівського авіаносця «Граф Цеппелін».

Ліцензія на вбивство

Ліцензія на вбивство

Ізраїльська артилерія та авіація продовжують бомбардування Лівану. Позавчора було знищено радіовежу та базу ліванської армії, один із снарядів влучив у вантажівку, яка везла медпрепарати. Загинули дві особи. В ніч із четверга на п'ятницю авіація здійснила авіарейди на 130 об'єктів на території Лівану, повідомило вчора громадське радіо Ізраїлю. Впродовж 17 днів війни загинули 445 ліванців та 51 ізраїльтянин. За підрахунками ЮНІСЕФ, під ізраїльськими бомбами в Лівані загинули приблизно 200 дітей, а 700 неповнолітніх отримали поранення. Міністр охорони здоров'я Лівану Мохаммад Халіфі повідомив, що в офіційних даних про кількість загиблих враховуються лише ті жертви, тіла яких знайдено. Але, за його оцінками, ще приблизно 200 тіл загиблих залишаються під руїнами будинків. «Ми не можемо їх дістати, оскільки територiї, де вони загинули, перебувають під постійним обстрілом», — сказав Халіфі. Тобто загальна кількість жертв перевищує 600. Телеканал Сі-Ен-Ен повідомив із посиланням на ліванські джерела, що кількість поранених становить 1498 осіб. В Ізраїлі поранення отримали 282 особи.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Ну ось і все, ти в армії тепер

Ну ось і все, ти в армії тепер

На цьому тижні Кабмін прийняв постанову, згідно з якою кількість військових кафедр в Україні буде неухильно скорочуватися до 2010 року. Загалом мають закрити кафедри тридцяти українських ВНЗ. Як пояснив директор департаменту вищої освіти МОН України Ярослав Болюбаш, студенти, які вже почали вчитися на військових кафедрах у тих ВНЗ, яким «пощастило» потрапити до списку, таки довчаться, і бігати з автоматом після закінчення навчання не підуть. А ось тим, хто щойно вступив до ВНЗ, де були та віднедавна зникли військові кафедри, після випуску доведеться прослужити дев'ять місяців у військових силах України. Звісно, якщо вони матимуть менше 25 років від дня народження.

Всі статті рубрики