У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Та сама «райсфіш».
Теракти — не рідкість для Японії. Ще свіжі в пам'яті розпилювання смертоносних газів у токійському метро сектою «Аум синрікьо», і наступних терористичних нападів Країна Східного Сонця чекає не так у вигляді бомб, як отрути. Логічно припустити, що при цьому слід непокоїтися передусім про водогони. І що цікаво: йдучи попереду всієї планети в галузі технічного прогресу, японці в даному питанні вирішили покладатися не на хитромудрі датчики, а на братів наших менших. Точніше, зовсім маленьких — на... акваріумних рибок.
Як повідомляє британська газета «Телеграф», відтепер проконтролювати чистоту води в трубах покликані декоративні акваріумні «рисові рибки» (англійською — «райсфіш»). У рамках експерименту енну кількість таких риб випустили у водоймища двох водозабірних станцій у префектурі Шизуока на півдні Токіо. За словами фахівців, «рисова рибка» дуже чутливо реагує на появу у воді сторонніх домішок, спливаючи ближче до поверхні або просто помираючи. Тобто варто з'явитися у воді хоч якійсь отруті — риба одразу це покаже. Плюс у такому визначенні терористичної загрози очевидний: «рисова рибка» реагує на зміну складу води упродовж двох годин, тоді як дорогі фільтри потребують для однозначного висновку понад півдоби.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>